NIŠTA OD ČUDA / Nexe poražen i u Njemačkoj za kraj europske priče

Uz 24-19 za njemački sastav iz prve utakmice prije tjedan dana u Našicama, RN Loewen je prošao dalje s ukupnih 55-48

2.4.2024.
22:26
Borna Jaksic/PIXSELL

Rukometaši našičkog Nexea oprostili su se od daljnjeg natjecanja u Europskoj ligi nakon što su i u uzvratnom dvoboju doigravanja za plasman u četvrtfinale izgubili od njemačkog RN Loewena, ovoga puta na gostovanju u Heidelbergu sa 29-31 (16-16).

TRAŽE POBJEDU /

Našičani idu u Njemačku po čudo; Vujović: 'Po pobjedu za samopouzdanje uoči Zagreba'

Uz 24-19 za njemački sastav iz prve utakmice prije tjedan dana u Našicama, RN Loewen je prošao dalje s ukupnih 55-48. Predrag Vejin i Marko Bezjak postigli su po sedam golova za Nexe, dok je Jannik Kohlbacher bio strijelac osam pogodaka za RN Loewen.

Ostaje dojam kako je Nexe u Heidelbergu ipak mogao do boljeg rezultata ako već i ne do potpunog preokreta. Domaći su bolje otvorili dvoboj, sredinom prvog poluvremena vodili sa 11-8, a onda je na vrata Nexea stao Moreno Car i s nekoliko sjajnih intervencija pokrenuo svoju momčad koja je serijom 7-2 stigla do prednosti 15-13 u 27. minuti, a pred kraj prvog dijela imala i napad kod prednosti od dva gola. No, s dvije olako izgubljene lopte Nexe je dopustio Loewenu odlazak na odmor s rezultatom 16-16.

I u nastavku je Nexe imao dva gola prednosti (22-20), ali dalje od toga nije mogao. Nakon dva promaena sedmerca Našičana domaći su napravili odlučujuću seriju 6-0 te osigurali pobjedu i u uzvratu.