NAKON VELIKE BORBE / Nexe ispao iz Europe: Našićani ni u uzvratnoj utakmici nisu uspjeli pobijediti Goeppingen, a potopio ih je Josip Šarac

18.4.2023.
21:12
Davor Javorovic/PIXSELL

Rukometaši našičkog Nexea ni u uzvratnoj utakmici četvrtfinala EHF Europske lige nisu uspjeli pobijediti njemački Goeppingen, koji je nakon 32-23 u prvom dvoboju, slavio i u Našicama sa 31-27 (13-12).

PP Zagreb - Nexe 30-25 /

Zagrebaši slavili u dugoočekivanom derbiju protiv Nexea: Manuel Štrlek nije nastupio za Našićane

Na krilima raspoloženog Janka Kevića momčad Branka Tamšea bila je ravnopravan suparnik tijekom 45 minuta dvoboja u našičkoj dvorani, da bi njemački sastav u završnih 15 minuta osigurala pobjedu.

Kević je sa osam pogodaka bio najbolji strijelac Nexea. Pet pogodaka postigao je Luka Moslavac, po triput su se u strijelce upisali Aleksandar Bakić i Mario Tomić. Vratar Mihailo Radovanović sakupio je devet obrana.

Strijelce Goeppingena je sa šest pogodaka predvodio hrvatski reprezentativac Josip Šarac. Po četiri gola postigli su Tim Kneule, Jon Lindenchrone Andersen i Marcel Schiller. Hrvatski pivor Krešimir Kozina je postigao dva pogotka, a vratar Marin Šego je imao četiri obrane.

Goeppingen je postao prva momčad koja se plasirala na završni turnir Europske lige, koji će biti održan u Flensburgu 27. i 28. svibnja.

Na njemu će zaigrati i berlinski Fuchse, koji je u uzvratu pred svojim navijačima svladao švicarski Kadetten sa 30-24 te tako nadoknadio četiri gola zaostatka (33-37) iz prvog dvoboja.

Za preostala dva mjesta borit će se njemački Flensburg i španjolski Granollers (prva utakmica 31-30 za Flensburg) te francuski Montpellier i portugalski Sporting (prva utakmica 32-32).