Moglo je bolje / Kraj za Hrvatsku: Provjerite koje je mjesto na Euru zauzela naša reprezentacija

Posljednja medalja je stigla s Eura 2020. kada smo izgubili u finalu od Španjolske.

26.1.2022.
23:25
profimedia.hr

Hrvatska je remijem protiv Nizozemske 28-28 završila Europsko prvenstvo te zaključila drugi krug s dva poraza, pobjedom i remijem. Kauboji se nisu plasirali izravno na Svjetsko prvenstvo te će igrati kvalifikacije u travnju gdje ih čekaju dva teška dvoboja.

Posljednjih godina rezultati hrvatske rukometne reprezentacije su u slobodnom padu pa je tako nakon 15. mjesta na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu na Euru zauzela osmo mjesto što svakako ne zadovoljava visoke ambicije domaćih ljubitelja rukometa.

Europsko prvenstvo /

Hrvatska - Nizozemska: Nedorečena Hrvatska se remijem oprostila s Europskog prvenstva

Iza nas su se od 9. do 24. mjesta posložile redom Rusija, Nizozemska, Crna Gora, Poljska, Češka, Srbija, Mađarska, Slovenija, Bjelorusija, Slovačka, Portugal, Austrija, Litva, Sjeverna Makedonija, Bosna i Hercegovina i Ukrajina.

Podsjetimo, hrvatski rukometaši su u posljednjih 30 godina su s Olimpijskih igara, Svjetskih i Europskih prvenstava donijeli 14 medalja od čega tri zlata, šest srebrnih medalja i pet bronci. Posljednja medalja je stigla s Eura 2020. kada smo izgubili u finalu od Španjolske.