IZABRANA IDEALNA EKIPA RUKOMETNOG PRVENSTVA: / U odabranom društvu i jedna Hrvatica, Francuskinja najbolja igračica Eura

Uz navijače u izboru je sudjelovao i EHF-ov stručni žiri

20.12.2020.
12:01

Hrvatska reprezentacija će u nedjelju od 15.30 sati pokušati napraviti još jedno čudo i u srazu s Dankinjama probati doći do prvog odličja na velikim natjecanjima. Danska je triput osvajala europsko prvenstvo, od toga dvaput kao domaćin natjecanja, a dvaput je gubila u finalu. Dankinje su dvaput bile i u borbi za brončano odličje, ali su oba puta izgubile.

PET HRVATICA KANDIDIRA ZA NAJBOLJU EKIPU EURA: /

S par klikova i vi im možete pomoći da uđu u All-Star Team

Hrvatska i Danska su do sada igrale četiri puta međusobno na europskim smotrama. Hrvatska je slavila samo jedanput: 2006. godine sa 26:22. Danska je dobila tri preostala susreta.

“Ova utakmica je ostvarenje snova, djevojke su izborile šansu da se bore za medalju. Igramo s jakim protivnikom, imaju puno šuteva iz vana, to je jaka skandinavska ekipa. U šahu su držali Norvešku u polufinalu. One će pokušati gurati u leđa i izmoriti nas, a mi ćemo naravno to pokušati zaustaviti. Vjerujem da će cure izvući zadnje atome snage i želimo ostaviti najbolji mogući dojam, želimo završiti ovo Prvenstvo s osmijehom na licu”, kazao je Šoštarić.

HRVATICE KREĆU PO NOVO ČUDO: Trostruke europske prvakinje stoje im na putu do medalje; ‘Ona uvijek želi biti glavna zato što svi gledaju u nju’

A uoči posljednjih utakmica EHF je objavio najbolju ekipu Europskog prvenstva i najbolju igračicu: