RUKOMETNA LIGA PRVAKA /

Fantastični Mario Šoštarić moćnoj Barceloni utrpao čak osam komada

Barcelona je pobijedila Pick Szeged 31-30, dok je Magdeburg porazio Kolstad 33-25

19.9.2024.
23:39
profimedia

Rukometaši Barcelone i Magdeburga ostvarili su pobjede u susretima 2. kola B skupine Lige prvaka u kojoj igra i hrvatski prvak Zagreb.

ATRAKTIVNO ZALEĐE /

Sutkinja privlači poglede i žali se na tretman navijača: 'Suđenje nije pitanje spola'

Barcelona je pobijedila Pick Szeged sa 31-30, dok je Magdeburg porazio Kolstad sa 33-25.

Barcu su do drugog slavlja predvodili Aleix Gomez Abello s pet, te Dika Mem i Blaž Janc sa po četiri gola. Mađarski sastav je predvodio hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić s osam golova. Marin Jelinić je dodao jedan gol.

Magdeburg nije imao previše problema protiv Kolstada slavivši sa 33-25.

Albin Lagergren s osam golova bio je najefikasniji u pobjedničkim redovima, dok su goste predvodili Gunnar Oskarsson i Ulstad Lyse sa po pet golova.

Na ljestvici vodi Barcelona sa četiri boda, dok Magdeburg, Kielce, Szeged, Zagreb, Aalborg i Nantes imaju po dva boda.

U skupini A Veszprem je deklasirao PSG sa 41-28. Na poluvremenu je bilo tri razlike za mađarski sastav (18-15), no u nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Drugi dio igre Veszprem je dobio sa čak deset razlike (23-13) za konačnih +13.

Domaćine su predvodili Bjelorus Mikita Vailupau s osam, te Francuzi Nedim Remili sa sedam i Hugo Descat s pet golova. Luka Cindrić je zabio dva gola, dok se Nikola Grahovac nije upisao među strijelce. U francuskim redovima najefikasniji su bili Španjolac Ferran Sole Sala i Poljak Kamil Syprzak sa po pet golova.

Uvjerljiv je bio i Sporting koji je na gostovanju porazio dansku Fredericiju sa 37-19. Francisco Costa sa šest golova je bio najefikasniji u pobjedničkim redovima, dok je kod domaćina Lasse Balstad zabio četiri gola.

Na ljestvici vode Sporting, Veszprem, i Dinamo Bukurešt sa po četiri boda.