EHF EUROPSKA LIGA / Fenomenalni Jaganjac vodio Nexe do nove pobjede, Našićani srušili prvaka Švedske

Prvo poluvrijeme je završeno sa 17-15 u korist Nexea, a Našićani su u nastavku imali i devet golova prednosti

26.10.2021.
20:52
Davor Javorovic/PIXSELL

Rukometaši Nexea upisali su i drugu pobjedu u C skupini EHF Europske lige nakon što su u Našicama pobijedili švedski Savehof sa 39-31.

NEVJEROJATNO /

Čudesan preokret Nexea u Francuskoj. Sjajni Jaganjac zabio za pobjedu 2 sekunde prije kraja

Našičani su na otvaranju skupine priredili iznenađenje ostvarivši gostujuću pobjedu protiv francuskog PAUC-a sa 30-29, a u 2.  kolu odmjerili su snage sa Savehofom, aktualnim prvakom Švedske i slavili sa 39-31 preuzevši vrh ljestvice.

Našićani dominirali u nastavku

Šveđani su bolje otvorili utakmicu, u petoj minuti poveli su 4-2, no pet minuta kasnije bilo je 9-6 za Nexe. U 18. minuti odabranici Branka Temšea imali su i pet razlike (13-8), a na odmor se otišlo rezultatom 17-15.

Nexe - Savehof, Halil Jaganjac

U nastavku susreta domaćin je zaigrao sjajno. U 40. minuti Nexe je ponovo stigao do +5 (26-21), tri minute kasnije bilo je +8 (29-21), a u 49. minuti i velikih devet razlike (33-24). Na koncu je završilo 39-31.

Schroder najefikasniji

Halil Jaganjac je ponovo predvodio Nexe. Nakon što je Francuzima zabio devet, večeras je devet golova zabio i Šveđanima. Marin Jelinić je zabio sedam, Mario Tomić pet golova, dok je Moreno Car imao 10 obrana, pri čemu osam u nastavku.

Kod Savehofa Rune Schroder je zabio 11, a Orjevik Westby sedam golova.

Okršaj vodećih u sljedećem kolu

U drugom susretu iz ove skupine branitelj naslova Magdeburg je pobijedii PAUC sa 31-27 upisavši drugu pobjedu. Michael Damgaard Nielsen i Kay Kirsten Evert Smits sa po osam golova predvodili su njemački sastav, dok je Orn Kristjansson sa šest golova bio najefikasniji kod gostiju.

Večeras se još sastaju Logrono La Rioja i Gorenje Velenje.

Na ljestvici vode Nexe i Magdeburg sa po četiri boda, a upravo će se ova dva kluba sastati u idućem kolu, 16. studenog u Njemačkoj.