minimalna prednost / Riječani teškom mukom svladali Osijek

Obrana Osijeke izdržavala je napade Rijeke sve do 81. minute kada je ovozimsko pojačanje Riječana Brazilac Moises postigao jedini pogodak na utakmici.

19.2.2014.
19:07
Goran Kovacic/PIXSELL

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa nogometaši Rijeke su na Kantridi pobijedili Osijek s 1-0 (0-0), te stekli minimalnu prednost pred uzvrat u Gradskom vrtu 12. ožujka.

Riječani su teškom mukom slavili protiv Osijeka, čija je obrana izdržavala napade domaćina sve do 81. minute kada je ovozimsko pojačanje Riječana Brazilac Moises postigao jedini pogodak na utakmici. Uzvratni dvoboj igra se u Osijeku tek 12. ožujka.

Ranije su polufinale Kupa osigurali zagrebački Dinamo, pulska Istra 1961 i koprivnički Slaven Belupo. Dinamo je u dvije utakmice izbacio Hajduk (2-1, 5-0), Istra 1961 je bila bolja od Zadra (2-0, 1-0), a Slaven Belupo je eliminirao Inter iz Zaprešića (0-0, 2-1)