iznenađenje u maksimiru / Riječani napravili velik korak ka osvajanju Kupa

Prvi susret finala ponudio je siromašan nogomet s malo prilika, Riječani su agresivnom igrom na sredini terena i čvrstim blokom pred svojim vratarom Vargićem potpuno otupili napade Dinama. S druge strane, niti gosti nisu uspijevali česšće zaprijetiti domaćim vratima.

7.5.2014.
20:00
Goran Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici finala Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je kao gost na stadionu u Maksimiru svladala Dinamo sa 1-0 (1-0). Strijelac jedinog gola bio je IvanTomečak u 40. minuti.

Riječani su napravili veliki korak ka osvajanju trećeg naslova pobjednika Kupa svladavši Dinamo u Maksimiru sa 1-0.

U otvaranju utakmice Riječani su stigli do šanse kada je u 8. minuti Šimunić loše reagirao u svom petercu, no Ježina je uspio reagirati brže od Jugovića i pokupiti loptu.

Rijeka je povela u 40. minuti, nakon serije dodavanja na 20-ak metara od gola Dinama, Jugović je odlično vidio ulazak Tomečaka u kazneni prostor s desnog krila i poslao mu upotrebljivu loptu, a riječki je branič udarcem u bliži kut iznenadio loše postavljenog Ježinu.

Niti u drugom poluvremenu situacija se nije mijenjala, Rijeka je lakoćom neutralizirala pokušaje Dinama koji je jedinu pravu priliku imao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Leovac je pogrešno procijenio let lopte, a Soudani je potom "škaricama" s pet metara promašio vrata.

Rijeka je susret završila s dva igrača manje, u 85. minuti zbog grubog prekršaja isključen je Zlomislić, a u trećoj minuti nadoknade zbog napucavanja lopte drugi žuti karton dobio je Leovac.

Uzvratni dvoboj na programu je u utorak, 13. svibnja na Kantridi.