REPRIZA VELIKOG FINALA: / Čudesni Curry i Warriorsi ponizili Kralja Jamesa

Dan Martina Luthera Kinga, praznik kojim se u Sjedinjenim Američkim Državama obilježava obljetnica rođenja 1968.

19.1.2016.
8:46

Ukupno ih je odigrano deset, a njih čak četiri pobjednika su dobile nakon dodatnog vremena. Ogledi New York Knicksa i Philadelphia 76ersa te Charlotte Hornetsa i Utah Jazza, okončani su nakon dva produžetka.

Nezaustavljivi Kemba Walker

U ovoj potonjoj, u pobjedi 124:119, blistao je Kemba Walker koji je postavio osobni i klupski rekord Hornetsa s 52 postignuta koša, a imao je i devet skokova i osam asistencija. Dosadašnji najbolji učinak igrača kluba iz Charlotte bio je onaj Glena Ricea iz 1997. godine, a iznosio je 48 poena.

Curry zabio 35 protiv Clevelanda

Nakon što su izgubili susret protiv Detroit Pistonsa mnogi su bili spremni ustvrditi da će Golden State Warriorsi vezati poraze budući da im je nakon tog predstajalo odigrati susret u Clevelandu kod Cavaliersa, najjače momčadi Istočne konferencije lige. Ipak, ono što je trebalo biti repriza prošlosezonskog finala bilo je 48 minuta dominacije gostujuće momčadi koja je već u prvom poluvremenu imala 30 poena viška koji su u jednom trenutku ogleda narasli i na +43. Završilo je 132:98 za goste koji su imali 54.1 posto šuta iz igre i sjajnih 47.5 posto iza crte za tricu.

Predvođeni su pobjednici, uobičajeno, bili učinkom Stephena Curryja čijih je 35 poena (12-18 iz igre, 7-12 trica) stiglo u samo 28 minuta provedenih na parketu. LeBron James je utakmicu završio sa najboljim brojkama u poraženom sastavu, 16 koševa i po pet skokova i asistencija.

Bogdanović 9, Hezonja 10

Na parkete su izlazili i Bojan Bogdanović i Mario Hezonja, a njihovi klubovi upisali su poraze. Bogdanovićevi Brooklyn Netsi izgubili su u Torontu kod Raptorsa 112-100 uz devet poena (šut 3-6) i dva skoka hrvatskog reprezentativca koji je u igru ušao s klupe i proveo nešto više od 22 minute na parketu.

Više je koševa od Bogdanovića postigao Mario Hezonja u 24 minute na terenu, no pritom se propisno ispromašivao. Za deset poena ukupno potrošio je čak 14 lopti iz igre i četiri sa crte slobodnih bacanja. Slobodnja bacanja nije promašivao, no iz igre je pogodio tek tri lopte, odnosno slabih 21 posto. Promašio je svih pet pokušaja za tri poena u 81-98 porazu od Atlanta Hawksa.

J.J. Reddick za tricu 9-12

Problema iza linije za tri poena nikako nije imao J. J. Reddick koji je u 140:132 pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Houston Rocketsa ostvarenoj u dodatnom vremenu izjednačio klupski rekord od devet ubačenih trica (12 pokušaja) i ostvario rekord karijere ubacivši 40 poena.

Clippersi su u ovom ogledu ubacili 22 dalekometna šuta iz 37 pokušaja. Klupski je to rekord izgrađen na nevjerojatnih 59.5 posto preciznosti za tri poena. Sjajan je s druge strane bio Dwight Howard s 36 koševa i 26 uhvaćenih lopti za svoj deseti uzastopni double-double učinak, trenutačno najdulji takav niz u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.