OLD FIRM / Rangersi korak do titule

Pogodak za slavlje nad Celticom i prvo mjesto na škotskoj Premier ligi postigao je veznjak Steven Davis u 37. minuti.

9.5.2009.
16:29

Nogometaši Rangersa pobijedili su na svom Ibrox stadionu velike konkurente, igrače Celtica, s 1-0 preuzeli vodstvo na ljestvici škotske Premier lige.

Junak ovog Old Firma bio je domaći veznjak Steven Davis koji je u 37. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

S desetak metara, desnom nogom, Davis je pronašo put lopti do mreže, te je tako odlučio pobjednika.

Utakmica je, kako to često biva u Old Firm ogledima, bila žestoka i bez mnogo pravih prilika. Ukupno su obje momčadi imale tek devet udaraca u okvir vratiju, domaćin jedan više (5-4).

Rangersi sada imaju dva boda prednosti u odnosu na vječitog rivala, a do kraja prvenstva su preostala još tri kola. Oba kluba imaju težak raspored do kraja, pa će utrka za prvaka Škotske potrajati, vjerojatno, do zadnjeg kola.