BELUPO BEZ SENZACIJE / Povijesni uspjeh za momčad Lokomotive

Hajduku će to biti jubilarno, deseto finale Kupa, te prilika za šesti trofej, dok je Lokomotiva prvi puta u finalu.

17.4.2013.
21:02
PIXSELL

Nogometaši zagrebačke Lokomotive i splitskog Hajduka igrat će u finalu Hrvatskog nogometnog kupa. Hajduk je na Poljudu odigrao 1:1 protiv Slaven Belupa i sačuvao 2:1 pobjedu iz Koprivnice, dok je Lokomotiva u Zagrebu s glatkih 3:0 i ukupnih 4:1 nadvisila Cibaliju.

Pred 12.000 gledatelja u Splitu Slaven je iznenadio domaćina u 33. minuti kada Dejan Glavica s pet metara pogađa mrežu Gorana Blaževića. Hajduk se jako mučio do izjednačujućeg pogotka Antonia Milića u 72. minuti nakon ubačaja Ivana Vukovića, a nogometaši Slavena su u samoj završnici promašili nekiliko izglednih prilika za pobjedu i produžetak.

Lokomotiva će po prvi puta u povijesti igrati u finalu nacionalnog Kupa, a do tog velikog uspjeha momčad iz Zagreba je došla domaćom pobjedom nad Cibalijom od 3:0. U 19. minuti utakmice Mario Šitum je fantastičnim lob-udarcem s 25 metara doveo "lokose u vodstvo", a dvije minute prije kraja prvog dijela izvrsnu akciju domaćina okončao je Domagoj Antolić za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Andrej Kramarić u 89. minuti nakon prodora Borasa.

Ždrijeb domaćinstva prve utakmice finala bit će u petak u HNS-u, a finalne utakmice će se igrati 8. i 22. svibnja. Kao predigra prve utakmice odigrat će se i finalna utakmica Kupa u kategoriji kadeta, a 22. svibnja na rasporedu je finale juniora.