ZAMALO ISPUSTILU POBJEDU IZ RUKU / Poljska ipak bolja od Danske

Reprezentacija Poljske je bila bolja od Danske 32:28 nakon što je zamalo prosula vodstvo od 8 pogodaka prednosti.

24.1.2009.
21:06

Reprezentacija Danske doživjela je svoj prvi poraza na ovom Svjetskom prvenstvu. U subotu je bolja bila Poljska 32:28.

Danci su odigrali užasno loše prvo poluvrijeme, dok je Poljska u napadu imala vrlo visoku realizaciju. Sve je ulazilo u gol pored šuplje danske obrane pa su Poljaci na odmor otišli s visokih 20:12.

Nakon pauze, Danska reprezentacija je ostvarila u nevjerojatan povratak u utakmicu. U 57. minuti pogotkom Lasse Boesena došli su na samo pogodak zaostatka.

No, Poljaci su se ipak trgnuli i golovima Kuchczynskog, Jureckog i Szamal došli do zaslužene pobjede.

Patryk Kuchczynski je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 9 pogodaka, a Lasse Boesen je za Dansku zabio 6 pogodaka.