Drama u četvrtfinalu /

Pogledajte sve golove utakmice Hrvatska - Rusija

'Zbornaja Komanda' je pala nakon jedanaesteraca, kojima je prethodio kvartet golova na Olimpijskom stadionu u Sočiju

7.7.2018.
22:52

Prekrasnim pogotkom Denisa Čeriševa u 31. minuti Rusija je povela, iako je u prvih 30 minuta pokazala vrlo malo od igre.

Kao i protiv Danske, Hrvatska je vrlo brzo reagirala izjednačujućim pogotkom. Strinić je započeo akciju, Mandžukić je ubacio, a Kramarić zabio glavom.

Regularni dio završio je 1:1. Četvrti put na ovom prvenstvu igrali su se produžeci. Zanimljivo, u nijednoj od tih utakmica nije postignut gol u dodatnih 30 minuta, no ovaj je put bilo drukčije.

Domagoj Vida pogodio je glavom nakon udarca iz kuta za hrvatsko vodstvo u 101. minuti.

Rusi su pritisnuli u drugom produžetku. Pivarić je igrao rukom na rubu kaznenog prostora u 114. minuti. Slobodni udarac izveo je Dzagojev, a hrvatsku mrežu trese Mario Fernandes.