Partizan slavio u Zadru nakon osam godina

Prekinuta loša tradicija

20.1.2014.
21:06

Košarkaši Partizana savladali su večeras u Zadru istoimenu domaću ekipu sa 64:56 (15:19, 11:16, 21:17, 17:4), u poslednjoj utakmici 17. kola regionalne Jadranske lige.

Crno-beli su zabeležili 13. pobedu u regionalnom takmičenju i prekinuli tradiciju neuspeha na neugodnom gostovanju u Zadru, gde su poslednji put slavili još 2006. godine.

Veći deo večerašnjeg meča izabranici Duška Vujoševića odigrali su nervozno i sa mnogo grešaka, posebno u prvom poluvremenu. Raspoloženi i motivisani domaćin nametnuo je odgovarajući ritam i imao stalnu prednost, pa se činilo da će u dvorani "Krešimir Ćosić" sačuvati tradiciju i osvojiti nove bodove protiv crno-belih.

U poslednjoj četvrtini, međutim, Partizan je veoma dobro odigrao odbranu i smogao snage za veliki preokret, pa je, uz samo četiri primljena poena, izborio važnu i zasluženu pobedu.

Goste su do trijumfa predvodili Lovernj sa 16, Kinsi sa 14 i Bogdanović sa 11 poena, dok su kod Zadrana najefikasniji bili Batur sa 13 i Sobin i Šutalo sa po 11.

Odigrano juče: Crvena zvezda - Olimpija 87:62.

Odigrano u subotu: MZT Skoplje - Cedevita 75:81, Krka - Mega Vizura 80:65, Radnički - Igokea 82:67, Široki - Solnok 76:66, Cibona - Budućnost 65:55.

Tabela: Crvena zvezda 14-3, Partizan i Cedevita 13-4, Cibona i Budućnost 11-6, Igokea 9-8, MZT, Krka i Radnički 7-10, Mega Vizura i Olimpija 6-11, Široki, Solnok i Zadar 5-12.