DRAMA U DUBROVNIKU / Barakude poražene nakon peteraca! Osmina finala je ipak osigurana, protivnik još nije poznat

Tekstualni prijenos utakmice uživo možete pratiti na portalu Net.hr

8.1.2024.
19:37
Grgo Jelavic/PIXSELL

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija u Dubrovniku igra susret trećeg kola skupine A protiv Crne Gore. Izabranici Ivice Tucka u prva dva kola upisali su dvije pobjede te im je dovoljan i bod za izravan plasman u osminu finala. U slučaju poraza, Barakude će nastaviti natjecanje u doigravanju.

STIŽU U ZAGREB /

Španjolska osigurala izravan plasman u osminu finala: Francuzi su pružili dobar, ali nedovoljan otpor

Podsjetimo, u ranije odigranom susretu u ovoj skupini Španjolska je s 9:6 slavila protiv Francuske i tako potvrdila prolazak u osminu finala.

TIJEK UTAKMICE

HRVATSKA - CRNA GORA

13 : 15

0' - Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad.

1' - Žuvela odmah je silovito potegnuo i doveo Barakude u vodstvo!

2' - Barakude su iskoristile igrača više nakon prve obrane Bijača i prelaze u 2:0 vodstvo, ponovno je precizan Žuvela!

2' - Prvi gol Crne Gore, Mršić s igračem više pogađa za 1:2.

6' - Prvi peterac na utakmici za Hrvatsku je realizirao Marinić Kragić.

7' - Krasna akcija Crne Gore s igračem više i još ljepši gol Spajića

8' - Barakude završavaju prvu četvrtinu s vodstvom 4:2! Kharkov je bombastično zabio u posljednjim sekundama prve dionice.

9' - Počela je druga četvrtina, ponovno Hrvatska ima prvi napad!

10' Brzo je Crna Gora brzo odigrala akciju s igračem više, a gol je postigao V.Radović

11' - Prvi put je Crna Gora povezala dva gola za redom, Vidović je poravnao na 4:4.

13' - Dolazi Crna Gora u vodstvo sada serijom tri pogotka za redom, ovaj put je precizan bio Perković nakon sjajne akcije s igračem više.

15' - Sjajno raspoloženi Žuvela zabija svoj treći gol za 5:5! Prvi gol Barakuda u ovoj četvrtini nakon gotovo sedam minuta.

16' - Drugu četvrtinu je dobila reprezentacija Crne gore te odlazimo na odmor s rezultatom 5:5.

17' - Prvi napad u trećoj četvrtini ima Crna Gora.

17' - Sjajan početak treće četvrtine za Barakude! Fatović je zabio za novo vodstvo Hrvatske 6:5!

19' - Novo izjednačenje, šesti gol Crnogoraca je zabio šesti različiti strijelac, ovaj put je to Matković.

20' - Ne dozvoljavaju Barakude da bude utakmica ravnopravna, ponovno su u vodstvu! Marinić Kragić 'skinuo' je paučinu s gola Crne Gore.

21' - Odlično plivaju sada Crnogorci, Popadić je bio sam pred Bijačem i zabio za 7:7.

22' - Sjajno su sada iskoristile Barakude igrača više i Marinić Kragić pogađa za 8:7!

23'- Nastavlja se sjajna igra Barakuda u ovoj četvrtini, krasan gol Harkova za 9:7!

24'- Pred sami kraj treće četvrtine Radović je zabio iz peterca za 9:8.

25' - Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Hrvatska.

27' - Prvi gol u četvrtoj četvrtini nakon dvije minute igre. Peto večerašnje izjednačenje, Radović je zabio za 9:9.

29' - Treći gol u nizu za Radovića, Crna Gora prelazi u 10:9 vodstvo.

30' - Odgovara sada i Hrvatska! Vukičević zabija za 10:10!

32' - Radović je sada dobio izravan crveni karton nakon što je brutalno laktom po nosu opalio Biljaka, ali peterac za Barakude nije uspio realizirati Fatović! Crna Gora do kraja utakmice ima igrača manje.

33' - Barakude su na korak do plasmana u osminu finala nakon pogotka Bukića za 11:10!

33' - Ne predaju se sada Crnogorci, ponovno je izjednačenje, 11:11! Ovaj put je zabio Vujović nakon što je Crna Gora igrala bez vratara.

33' - Radović je zabio, ali su suci poništili taj gol!

34' - Kraj regularnog dijela u Dubrovniku, čeka nas drama peteraca! Ono što je dobra vijest je da su Barakude osigurale plasman u osminu finala i sigurno nastavljaju natjecanje u Zagrebu!

PETERCI

Marinić Kragić siguran, Hrvatska vodi 12:11!

Radović siguran za Crnu Goru, 12:12!

Promašio je Harkov sada!

Zabio je Ukropina za 12:13!

Burić je precizan za 13:13!

Popadić je na golu zamijenio Bijača, ali Perković je precizan za 13:14!

Tešanović brani još jedan peterac, sada Fatoviću!

Mršić zabija i donosi pobjedu Crnoj Gori 15:13!

Usprkos porazu Hrvatska je prošla u osminu finala kao drugoplasirana momčad skupine A, ali još nije poznato s kim će igrati u Zagrebu.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.