HRVATSKA - SLOVAČKA 16:4: / Moćne Barakude pregazile Slovake; Bušlje i Bijač bacili ih u očaj

Hrvatska vaterpolska reprezentacija natjecanje po skupinama zatvorila pobjedom nad Slovačkom

Klupa: Molnar, Bielik, Kovačiuk, Kolarik, Kozmer

Bila je to hrvatska vaterpolska rapsodija u Budimpešti u subotu poslijepodne na EP-u. Počelo je taktičkim nadmudrivanjem, ali nije se dugo čekalo da Hrvatska počne dominirati, iako u prvih pet minuta naši vaterpolisti nisu dali gol Slovacima. Međutim, nošeni golovima Andre Bušlje, Lovre Miloša, Mare Jokovića i Luke Lončara te čudesnim obranama Marka Bijača hrvatski su vaterpolisti praktički riješili dvoboj već u prvome poluvremenu.

Luka Lončar igrao odlično i u drugom poluvremenu

U drugom je Hrvatska, na krilima Luke Lončara, nastavila mljeti suparnika i mirno je privela utakmicu svome kraju. Sad za naše vaterpoliste slijedi utakmica četvrtfinala. Skupinu smo prošli suvereno. Protiv Crne Gore prije dva dana pokazali smo u prve tri četvrtine moć, ali smo u posljednjoj pali u igri, neobjašnjivo, i morali smo spašavati pobjedu. No, u tim trenucima smo pokazali da se itekako dobro znamo izvući iz teških situacija.

U srijedu protiv boljeg iz dvoboja Grčke i Rumunjske

Vrijedi spomenuti da će Hrvatska u srijedu igrati protiv protiv boljeg iz dvoboja Grčke i Rumunjske. Bit će to utakmica za polufinale turnira.

GOTOVA JE UTAKMICA

ČETVRTA ČETVRTINA:

5' - Ali ekspresno uzvraća Lovre Miloš za novih plus deset! 13:3.

5' - Pogađa opet Maroš Tkač iz peterca.

2' - I još jednom Lončar! Strašna dominacija Hrvatske protiv nemoćnih Slovaka...

2' - Luka Lončar zabija za 12:3.

1' - Počinje posljednja četvrtina i opet je Fatović brži od suparnika.

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj treće četvrtine

8' - Bušlje zabija peti gol danas za 11:3.

7' - Tomaš Bielik je pogodio za 10:3.

6' - Sada je Hrvoje Benić probio Hofericu, kako naši igraju.

4' - I Loren Fatović se upisao u strijelce!

3' - Andro Bušlje zabija svoj četvrti zgoditak za plus šest Hrvatske.

1' - Idemo to mirno privesti kraju.

DRUGA ČETVRTINA:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Počelo je taktičkim nadmudrivanjem, ali nije se dugo čekalo da Hrvatska počne dominirati . Nošeni golovima Andre Bušlje, Lovre Miloša, Mare Jokovića i Luke Lončara te čudesnim obranama Marka Bijača hrvatski su vaterpolisti praktički riješili dvoboj već u prvome poluvremenu.

8' - Sjajna akcija hrvatskih vaterpolista za velikih četiri razlike! Sad je 6.2. Bušlje je to realizirao.

7' - Marko Bijač brani nemoguće! Nova sjajna predstava hrvatskog vratara, Slovaci su već polako očajni, a Marko je spustio roletu...

5' - Sjajni naš centar Luka Lončar izbija sam pred Hofericu i pogađa za novih tri razlike! Sad je 4:1 za Barakude.

3' - Juraj Zatovič nakon 11 minuta igre zabija prvi slovački gol.

1' - Kreće druga četvrtina, izbornik Ivica Tucak odlučio je odmoriti ključne igrače u ovoj rezultatski nebitnoj utakmici. Neka se odmore za ono što slijedi na turniru.

PRVA ČETVRTINA:

6' - Bušlje lagano za 3:0. Barakude dominiraju, prema očekivanom. Bila je ovo još jedna izvrsna akcija hrvatskih vaterpolista.

DRAMA U BUDIMPEŠTI: /

Hrvatska ispustila veliko vodstvo protiv Crne Gore, pa se spašavala u posljednjim trenucima

4' - Joković iz peterca i Lovre Miloš iz kontre povisili su na 2:0.

2' - Sjajnu akciju izveli su naši, ali na kraju Hoferica brani Jokovićev udarac.

1' - Počela je utakmica u Budimpešti! Fatović je bio brži od suparnika i Hrvatska će imati prvi napad.