Novo hrvatsko cudo: I Kostelic mu gleda u leda!

Austrijski skijas Marcel Hirscher pobijedio je u petak u veleslalomu Svjetskog kupa u svedskom Areu, dok je jedini hrvatski predstavnik, 21-godisnji Filip Zubcic 25.

12.12.2014.
21:30

Drugi je bio Amerikanac Ted Ligety (+1,22), a trece mjesto osvojio je Nijemac Stefan Luitz (+1,50).

Zubcic je sa startnim brojem 63 stigao do 29. mjesta u prvoj voznji, da bi na kraju zavrsio na 25. poziciji (+5,92), sto mu je donijelo sest bodova. Tako je Zubcic nakon deset utrka Svjetskog kupa koje je odvozio u karijeri osvojio prve bodove.

Ujedno, on je je ove sezone najbolje plasirani hrvatski skijas u ukupnom poretku Svjetskog kupa, nalazi se na 94. mjestu sa sest bodova, dok Ivica Kostelic i Natko Zrncic Dim dijele 104. mjesto s jednim bodom. Kostelic, inace, nije nastupio u veleslalomu u Areu jer se odlucio koncentrirati iskljucivo na svoju najjacu disciplinu - slalom.

Norvezanin Kjetil Jansrud, vodeci u ukupnom poretku Svjetskg kupa sa 412 bodova, nije uspio zavrsiti prvu utrku veleslaloma. Hirscher je drugi u ukupnom poretku s 340 bodova, a slijedi Ligety s 246.