RUTINSKO SLAVLJE / Španjolska osvojila broncu i produljila agoniju Francuza bez medalje

U susretu za treće mjesto slavila je s 14:10 "vodena Furija" protiv Francuza

17.2.2024.
11:05

Španjolska vaterpolo reprezentacija nakon zlata na Europskom prvenstvu u Zagrebu, osvojila je broncu na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

AJMO DEČKI /

Hrvatski vaterpolisti danas igraju za povijest. Poznato i kad je doček 'Barakuda'

U susretu za treće mjesto slavila je s 14:10 "vodena Furija" protiv Francuza, koji čekaju svoju medalju sa velikih natjecanja već skoro 100 godina, točnije od 1928.

Španjolci su od početka dominirali u utakmici, vodeći 4:1 nakon prve četvrtine, a 9:4 na poluvremenu. Francuska je imala slabiji početak, ali su ipak zabilježili povijesni uspjeh u Dohi, osvojivši 4. mjesto, što je najbolji rezultat u njihovoj povijesti.

Pomoćni trener Vjekoslav Kobešćak i igrač Duje Živković dali su značajan doprinos tom rezultatu.

Što je uoči finala protiv Italije rekao Ivica Tucak pogledajte u videu.