Ne ide pa ne ide: Novi udarac za Ivicu

Švicarac Patrick Küng senzacionalni je pobjednik superveleslaloma za skijaše održanom u američkom Beaver Creeku. Za 29-godišnjeg Künga je to premijerna pobjeda u Svjetskom kupu.

7.12.2013.
21:30

Prethodno je Küngu najbolji rezultat bilo drugo mjesto osvojeno u spustu u Bormiju u prosincu 2012.

Stazu dugu 1890 metara pokorio je u vremenu 1:21.73, što je bilo 24 stotinke brže od drugoplasiranog Austrijanca Otmara Striedingera, dok su treće mjesto s identičnih 38 stotinki zaostatka zauzeli još jedan Austrijanac Hannes Reichelt i Talijan Peter Fill.

Prvi favorit natjecanja i vodeći u poretku Svjetskog kupa Norvežanin Aksel Lund Svindal završio je sedmi sa 61 stotinkom zaostatka.

Hrvatski skijaši ostali su bez bodova, pa je tako Ivica Kostelić sa startnim brojem 23 zaostao jednu sekundu i 96 stotinki i trenutno zauzima 31. mjesto, dok je Natko Zrnčić-Dim startao 53. i trenutno se nalazi na 33. mjestu sa 2 sekunde i 16 stotinki slabijim vremenom.

U ukupnom poretku vodeće je mjesto zadržao Svindal, dok se Küng probio na drugo mjesto, a Kostelić je pao na 20.

U nedjelju će najbolji svjetski skijaši u Beaver Creeku voziti veleslalom.

1. Patrick Küng (Švi) 1:21.73 2. Otmar Striedinger (Aut) +0.24 3. Hannes Reichelt (Aut) +0.38 4. Peter Fill (Ita) +0.38 5. Ted Ligety (SAD) +0.48 ... 31. Ivica Kostelić (Hrv) +1.96 33. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) +2.16 ...

Ukupni poredak nakon 6 od 35 utrka: 1. Svindal (Nor) 336 bodova 2. Küng (Švi) 206 3. Reichelt (Aut) 202 4. Hirscher (Aut) 175 5. Fill (Ita) 174 ... 20. Kostelić (Hrv) 82 ...

Poredak u superveleslalomu: 1. Küng (Švi) 145 2. Svindal (Nor) 136 3. Mayer (Aut) 106 4. Reichelt (Aut) 100 5. Striedinger (Aut) 94 ... 32. Kostelić (Hrv) 8 ... Njemačkoj skijašici Mariji Höfl-Riesch uspjelo je doći do druge spustaške pobjeda u dva dana u kanadskom Lake Louiseu. Bila je to za Höfl-Risch deveta spustaška pobjeda u Svjetskom kupu, kao i 26. ukupno. Slavila je Njemica s 34 stotinke boljim vremenom od Tine Weirather iz Lihtenštajna, te s 47 stotinki boljim vremenom od Austrijanke Anne Fenninger.

Amerikanka Lindsey Vonn je u svojoj drugoj utrci po oporavku od teške ozljede koljena zauzela 26. mjesto. Dan ranije ostala je bez bodova zauzevši 40. mjesto.

Höfl-Risech je ovom pobjedom preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa i sada ima 43 boda više od drugoplasirane Lare Gut.

U nedjelju je u Lake Louiseu na rasporedu superveleslalom.

Svjetski kup skijašica, spust u Lake Louiseu, rezultati: 1. Maria Höfl-Riesch (Njem) 1:55.09 2. Tina Weirather (Lih) +0.34 3. Anna Fenninger (Aut) +0.47 4. Marianne Kaufmann-Abderhalden (Švi) +0.83 5. Elena Fanchini (Ita) +0.84

Ukupni poredak u Svjetskom kupu: 1. Höfl-Riesch (Njem) 393 2. Gut (Švi) 350 3. Fenninger (Aut) 285 4. Weirather (Lih) 265 5. Shiffrin (SAD) 220

Poredak u spustu: 1. Höfl-Riesch (Njem) 236 2. Fancini (Ita) 165 3. Weirather (Lih) 160 4. Kaufmann-Abderhalden (Švi) 159 5. Fenninger (Aut) 155