SPEKTAKL U ZAGREBU / Granitni Amerikanac Ryan Crouser pobijedio kod 'fontana' peti put u karijeri: Jedini je išao preko 22 metra na memorijalu Ivana Ivančića, Mihaljević 7.

Memorijal Ivana Ivančića i okršaj najboljih svjetskih bacača kugle bio je u fokusu sportske javnosti

10.9.2022.
20:06
Slavko Midzor/PIXSELL

Aktualni olimpijski pobjednik, svjetski prvak i svjetski rekorder u bacanju kugle Amerikanac Ryan Crouser po peti je put pobijedio na Memorijalu Ivana Ivančića koji se održava pored fontana u Zagrebu, dok je europski prvak Filip Mihaljević zauzeo sedmo mjesto.

OTVORITE ŠAMPANJAC /

Čudesni Filip Mihaljević osvojio europsko zlato, povijesnu medalju za Hrvatsku

Najbolji svjetski kuglači u Zagrebu

Najbolji kuglaši svijeta po deveti su se put okupili pored fontana kod Nacionalne sveučilišne knjižnice kako bi svoje natjecanje te su gledatelji ponovno mogli uživati u dalekim hicima. Crouser je slavio s rezultatom od 22.19 metara, 22 centimetra kraći bio je njegov sunarodnjak Joe Kovacs, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Amerikanac Josh Awotunde sa 21.73 metara.

Mihaljević 7.

Zanimljivo, isti takav redoslijed bio je i na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Eugeneu sredinom srpnja.

Na kraju sezone Mihaljević je za sedmo mjesto bacio 21.09 metara, što je za 79 centimetara slabiji rezultat od onoga s kojim je prije 26 dana osvojio europsko zlato u Muenchenu.

U nedjelju će se na stadionu Mladosti uz Savu održati 72. "Memorijal Boris Hanžeković", međunarodni atletski miting u Zagrebu.

UŽIVO:

Ryan Crouser je osvojio naslov! Pljesak za Amerikanca. Ryan Crouser bacio je kuglu 22.19 metara i uzeo naslov, iza njega bili su Joe Kovacs (21.97), te Josh Awotunde (21.73). Amerikanac je dominirao kod fontana u Zagrebu i zasluženo slavio. Jedini je išao iznad 22 metra.

1. Ryan Crouser 22.19m

2. Joe Kovacs 21.97m

3. Josh Awotunde 21.73m

Novi pomak za Filipa Mihaljevića koji je s hicem 20.73m zauzeo 7. mjesto. Uzbudljivo je u Zagrebu. Memorijal Ivana Ivančića okupio je najbolje svjetske bacače kugle, kremu.