OTVORITE ŠAMPANJAC / Čudesni Filip Mihaljević osvojio europsko zlato, povijesnu medalju za Hrvatsku

Filip Mihaljević osvojio je naslov europskog prvaka na natjecanju u Muenchenu

15.8.2022.
22:31

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević osvojio je naslov europskog prvaka na natjecanju u Muenchenu, gdje je do zlata stigao hicem od 21,88 metra koji je izveo u posljednjoj seriji izjednačenog natjecanja.

IDEMO /

Sportska heroina Sandra Perković sa 65,94 m u finalu EP-a: Sad počinje ono pravo; Ajmooo Sandra, svi smo uz tebe!

IDEMO /

Ispravni pokušaji

Mihaljević je imao sve ispravne pokušaje, a u njih pet mu je kugla letjela preko granice od 21 metra.

Srebrnu medalju osvojio je Srbin Armin Sinančević koji je u petoj seriji bacio 21,39 metara, a bronca je pripala Čehu Tomašu Staneku (21,26 m).

Imamo srebro i u maratonu, Matea Parlov Koštro na postolju

U jutarnjem dijelu programa prvog dana Europskog prvenstva u Muenchenu Matea Parlov Koštro je osvojila srebrno odličje u maratonu s vremenom 2:28.42 sati, a za pobjednicom, Poljakinjom Aleksandrom Lisowskom zaostala je za šest sekundi.