SENZACIJA NA ULICAMA MONTE CARLA: / 'Ledeni Finac' nakon devet godina na pole-positionu, Hamilton tek 13.

Finac Kimi Räikkönen u Ferrariju osvojio je prvo mjesto u kvalifikacijama za VN Monaka, klasičnu utrku Formule 1 ulicama Monte Carla.

27.5.2017.
16:06
AFP, ANDREJ ISAKOVIC

Drugo je mjesto pripalo njegovom momčadskom kolegi i vodećem u poretku Svjetskog prvenstva, Nijemcu Sebastianu Vettelu. Räikkönenu je to 17. pole position u karijeri, ali prvi od 2008. godine kada je osvojio kvalifikacije za VN Francuske.

Povratak Buttona

Trostruki svjetski prvak, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes), koji u ukupnom poretku zaostaje samo šest bodova za Vettelom, kvalifikacije za završio tek kao 13. Imao je puno problema s bolidom i nije uspio ući u treću kvalifikacijsku rundu. Njegov momčadski kolega, Finac Valtteri Botas, bio je treći.

Privremeni povratnik u Formuli 1, Britanac Jenson Button (McLaren), koji u Monaku mijenja Fernanda Alonsa, zauzeo je vrlo dobro deveto mjesto, ali će zbog promjena na motoru startati s dna poretka.

Utrka za VN Monaka, šesta u ovosezonskom kalendaru SP-a, započinje u nedjelju u 14 sati.