BRAVO /

Hrvatska ima novu medalju u Parizu: Elkasević osvojila broncu

• Hrvatska ima novu medalju u Parizu: Elkasević osvojila broncu

Tijek finala bacanja diska u kojem nastupa Sandra Elkasević mogli ste pratiti na portalu Net.hr

5.8.2024.
16:30

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Elkasević u finalu bacanja diska u trećoj seriji na Olimpijskim igrama u Parizu bacila je hitac sezone 67,51m, što joj je na kraju bilo dovoljno za brončanu medalju.

TOLJ PODBACILA /

Fantastična Sandra Elkasević iz prvog hica izborila finale u Parizu

Isti rezultat, ali s boljim drugim hicem imala je i srebrna Kineskinja Bin Feng, dok je Amerikanka Valarie Allman obranila naslov osvojen prije tri godine sa 69.50 metara.

Za Elkasević je ovo treće olimpijsko odličje u karijeri, nakon zlata u Londonu 2012. i Rio de Janeiru 2016., dok je prije tri godine u Tokiju bila četvrta.

Sandra je osvojila petu medalju za Hrvatsku u Parizu, nakon zlata džudašice Barbare Matić i braće Sinković u veslanju, srebra Donne Vekić u tenisu te bronce strijelca Mirana Maričića.

LIVE

Hrvatska ima petu medalju u Parizu

21.40 - Zlato je osvojila Valarie Allman kojoj je bio dovoljan hitac iz četvrte serije od 69,50m, dok je srebrna završila Bin Feng kojoj je najdalji hitac išao kao i Sandri, ali imala je drugi bolji hitac.

21.36 - I prije posljednjeg hica Sandre postalo je jasno da imamo novu medalju u Parizu. Nažalost, posljednji njezin hitac bio je neispravan. Elkasević je osvojila petu medalju za Hrvatsku u Parizu, nakon zlata džudašice Barbare Matić i braće Sinković u veslanju, srebra Donne Vekić u tenisu te bronce strijelca Mirana Maričića.

Peta serija

21.30 - Feng je opet popravila drugi najbolji hitac, u petoj je njezin disk letio 67,25m.

21.28 - Ni u petoj seriji Sandrin hitac nije bio ispravan.

Allman blizu 70 metara

21.23 - Allman je u četvrtoj seriji bacila najbolji hitac dosadašnjeg finala - 69,50m.

Sandra prestupila drugi put

21.20 - Nakon tri serije mijenjao se i raspored bacanja pa je tako Sandra u četvrtoj bacala tek šesta, no prestupila je. Bin Feng je još malo popravila drugi najbolji hitac koji joj zasad donosi srebro ispred Elkasević. Naime, hitac je letio 67,13m

Sandra u trećoj seriji bacila hitac sezone

21.13 - Bacila je sada i Bin Feng 67,51m, baš kao i Sandra, no zbog toga što ima bolji drugi hitac, Kineskinja trenutno drži drugo mjesto, dok je naša diskašica treća.

21.11 - Nakon tri serije ostalo je osam najboljih diskašica, a oprostili smo se od Meline Robert-Michon, Alexandre Emilianov, Irine Rodrigues i Kristin Pudenz.

21.01 - Elkasević je u trećoj seriji bacila 67,51m što joj je najbolji hitac sezone. Tako je skočila na drugo mjesto ukupnog poretka

Allman u drugoj seriji preuzela vodstvo

20.53 - Amerikanka Valarie Allman u drugoj seriji bacila je 68,74m što ju je gurnulo na prvo mjesto ukupnog poretka, što znači da je Elkasević trenutno četvrta.

20.48 - U drugoj seriji Sandrin disk završio je u zaštitnoj mreži.

Sandra jako dobra već u prvoj seriji

20.42 - Kineskinja Bin Feng sa 66,33m i Šveđanka Vanessa Kamga sa 65,05m jedine su koja su bacile disk dalje od Sandre u prvoj seriji.

20.32 - Elkasević je odmah u prvom hicu bacila jako dobrih 64,25m te trenutno drži prvo mjesto.

19.57 - Sandra će finalu u prvoj seriji bacati druga.

Zlata iz Londona i Rija

Sandra je osvajala zlata na olimpijskim igrama u Londonu 2012. te Rio de Janeiru 2016. godine, dok je prije tri godine u Tokiju završila na četvrtom mjestu.

Iz prvog pokušaja do finala

Elkasević je u Parizu u prvom pokušaju kvalifikacijskog natjecanja bacila disk do 65,63 m te izravno izborila plasman u svoje četvrto olimpijsko finale, a jedina bolja od nje bila je Amerikanka Valarie Allman sa 69,59 m.