Fantastična Sandra Elkasević iz prvog hica izborila finale u Parizu

Jedina bolja od Sandre bila je Amerikanka Valarie Allman

2.8.2024.
21:30

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Elkasević u prvom je pokušaju kvalifikacijskog natjecanja bacila disk do 65,63 m te izravno izborila plasman u svoje četvrto olimpijsko finale, a jedina bolja od nje bila je Amerikanka Valarie Allman sa 69,59 m.

POGLEDAJTE VELIKI TRENUTAK /

Kinez i Kineskinja osvojili zlato u mješovitim parovima: On kleknuo i izvadio prsten

Nažalost, Marija Tolj je i u drugom nastupu na olimpijskim igrama ostala bez nastupa u finalu, jer je u kvalifikacijama bacila skromnih 59,87 m, što je bilo dovoljno samo za 22. mjesto u konkurenciji 30 bacačica.

Osim Elkasević i Allman kvalifikacijsku normu od 64 metra prebacile su još četiri diskašice: bivša svjetska prvakinja Kineskinja Feng Bin (65,40), Šveđanka Vanessa Kamga (65,14), Nizozemka Jorinde van Klinken (64,81) i Moldavka Aleksandra Emilianov (64,33).

Finale u bacanju diska za žene na rasporedu je u ponedjeljak, 5. kolovoza (20.30 sati).