FENOMENALAN NASTUP / Kolega sedmi u slalomu u Chamonixu, Švicarac priredio pravu senzaciju

Kolega je prvu vožnju završio na 20. mjestu i onda u drugom laufu značajno popravio svoj plasman

4.2.2024.
13:29

Samuel Kolega odvozio je sjajnu drugu vožnju slaloma u Chamonixu i završio utrku na sedmom mjestu, što mu je drugi najbolji rezultat u karijeri, a pobijedio je Švicarac Daniel Yule. Filip Zubčić je nakon vrlo slabe druge vožnje utrku završio na 23. poziciji.

SJAJAN NIZ HRVATICE /

Novi fantastični nastup Ljutić u Svjetskom Kupu: Zrinka odličnom drugom vožnjom do sedmog mjesta

Pobjednik Yule priredio je pravu senzaciju jer je on prvu vožnju završio na tek 30., posjednoj poziciji koja je vodila u drugi lauf, a u njemu je stigao na prvo mjesto, s kojega ga nitko više nije uspio maknuti. Drugi je još jedan Švicarac, Loic Melliard (+0.16), a treći je Francuz Noel Clement (+0.18).

U prvom laufu Kolega je bio 20. sa sekundom i 45 stotinke sporijim vremenom od vodećeg Clementa Noela, a u drugoj vožnji je prošao kroz cilj kao drugi, nakon čega su ga prestigli bolje rangirani skijaši.

On svoj plasman može zahvaliti i lošem stanju staze, na kojoj se zbog promjene temperature snijeg počeo topiti i bila je nakon svake vožnje u sve gorem stanju.