POČIVAO U MIRU /

Preminuo šesterostruki olimpijski prvak: Čak četiri zlata osvojio je na jednim Igrama

Tužne vijesti stižu iz Japana

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Japanski gimnastički savez objavio je kako je umro šesterostruki olimpijski pobjednik Akinori Nakayama u dobi od 82 godine.

Iz Saveza su dodali kako je Nakayama preminuo još 9. ožujka, a lokalni mediji navode kako je bolovao od raka želuca.

Nakayama je briljirao na Olimpijskim igrama u Ciudad de Mexicu 1968. godine gdje je osvojio četiri zlata, bio je član japanske reprezentacija koja je postala momčadski pobjednik, dok je on potom bio najbolji u vježbama na krugovima, ručama i preči. Još dva zlata, momčadsko i na krugovima, osvojio je 1972. u Muenchenu.

Ukupno je Nakayama osvojio 10 olimpijskih odličja, ima dva srebra na tlu (Ciudad de Mexico, Muenchen) i dvije bronce iz višeboja (Ciudad de Mexico, Muenchen).

Prema njemu je imenovan i jedan element u vježbi na krugovima kojega i današnji vrhunski gimnastičari izvode.

POGLEDAJTE VIDEO: Pešić otkrio tko ga je nagovorio na oproštaj, Duvnjak što mu je suština života, a Karačić kad je odlučio otići

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx