POVRATAK PROFESORA: / Kostelić došao do uspjeha sezone

Ivica Kostelić osvojio je deveto mjesto u alpskoj kombinaciji u francuskom Chamonixu što mu je najbolji rezultat sezone.

19.2.2016.
16:49
AFP, FABRICE COFFRINI

Ujedno prvi put nakon više od godinu dana utrku je završio među prvih deset. Drugi hrvatski skijaš, Natko Zrnčić Dim utrku je završio na 19. mjestu. Do pobjede je došao Alexis Pinturault. On je bio prvi i nakon slaloma, dok je Kostelič bio četvrti te je za Francuzom je zaostajao dvije sekunde i dvije stotinke. Zrnčić Dim je pak zaostajao tri sekunde i 23 stotinke.

Tri Francuza na postolju

Drugo mjesto osvojio je Thomas Mermillod-Blondin sa 36 stotinki sekunde zaostatka, dok je treći bio Victor Muffat-Jeandet sa zaostatkom od 37 stotinki sekunde.

Najbolji plasman ove sezone Kostelić je, inače, ostvario u Wengenu. Tada je kombinaciju okončao na 24. mjestu.