SVAKA ČAST / Odlični Rodeš bio je jedan od najboljih u drugoj vožnji, ostvario je fenomenalan rezultat. Slavio je bivši 'Kralj Sljemena'

Nevjerojatnu drugu vožnju odradio je hrvatski skijaš

21.1.2024.
14:26

Istok Rodeš na fenomenalan je način zaključio uspješan skijaški vikend za hrvatske predstavnike. Nakon što je Zrinka Ljutić ostvarila rezultat karijere u slovačkoj Jasni osvojivši drugo mjesto iza Mikaele Shiffrin (+0.14), Rodeš je nakon 24. mjesta u prvoj vožnji uvelike popravio svoj plasman.

REZULTAT KARIJERE /

Fenomenalna Zrinka Ljutić druga u slalomu u slovačkoj Jasni, pobjeda joj izmakla za dlaku

Rodeš je u drugom laufu prošao kroz ciljnu liniju i zasjeo na prvo mjesto, a tamo se zadržao sve dok se nije spustio Tommaso Sala (12. iz prve vožnje) i preuzeo vodstvo.

Na kraju, Istok Rodeš je slalom u Kitzbuhelu završio na 11. mjestu sa 2.23 sekunde zaostatka i tako pokazao da je u dobroj formi nakon što je u nedjelju 14. siječnja osvojio 10. mjesto u Wengenu. Nakon 24. mjesta u prvoj vožnji Rodeš je imao peto vrijeme druge vožnje, a pobjednik slaloma bio je Linus Strasser kojem je to ukupno četvrta pobjeda u Svjetskom kupu, a jedna od njih je i ona sa zagrebačkog Sljemena iz 2021. godine.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO