ISPOD OČEKIVANJA / Loš dan za hrvatske atletičare na Svjetskom prvenstvu: Dva naša predstavnika daleko od plasmana u finala

Nakon što je jučer Sandra Perković nastupila u borbi za medalju, naša bacačica koplja i skakač u vis nisu to uspjeli

23.8.2023.
13:47
PIXSELL

Hrvatski atletičari Sara KolakFilip Pravdica nisu se u srijedu uspjeli plasirati u finale u bacanju koplja odnosno u skoku u dalj na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti.

SPEKTAKL U BUDIMPEŠTI /

Sandra Perković bila je blizu bronce, ali na kraju ostala bez medalje: Tausaga bacanjem karijere senzacionalno do zlata

Sara Kolak je koplje bacila 55,89 m što joj je donijelo deveto mjestu u njenoj kvalifikacijskoj skupini i 23. ukupno. Njen najbolji rezultat ove sezone bio je 59,62 cm, a ni on joj ne bi osigurao nastup u finalu jer je najslabiji hitac u kvalifikacijama bio 59,66 m.

Pravdica je u svojoj kvalifikacijskoj skupini bio 13., ukupno 23.,  sa skokom od 7,74 m što je slabije od njegovog najboljeg rezultata 8,05 m.

Finale skoka u dalj na rasporedu je u četvrtak od 19,30 sati, dok je finale koplja za žene u petak od 20,20 sati.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.