Javio se i Kostelić nakon velikog debakla

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije krio razočaranje nakon vrlo slabog nastupa u prvom ovosezonskom slalomu za Svjetski kup, održanom u nedjelju u finskom Leviju.

16.11.2014.
16:31

astavio se na taj način očajni početak sezone za Kostelića koji nije uspio ući u drugu vožnju ni na prvoj ovosezonskoj utrci - veleslalomu u Söldenu. Debakl u Leviju, međutim, boli još i više jer se dogodio u Ivičinoj najjačoj disciplini.

"Teško mi je, ne sjećam se kada se zadnji puta nisam plasirao u drugu vožnju, ali nema predaje, idemo dalje", kratko je nakon utrke izjavio Kostelić.

Novu priliku za popravljanje dojma naš će skijaš imati 29. i 30. studenog u kanadskom Lake Louiseu gdje se prvi put ove sezone voze brze discipline.

Podsjetimo, slalom u Leviju osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen koji je slavio s 12 stotinki prednosti pred Hirscherom. Treći je s 1.31 sekundom zaostatka za pobjednikom bio Nijemac Felix Neureuther. Drugi hrvatski predstavnik Filip Zubčić prvu je vožnju završio na 42. mjestu.