Kostelić opet podbacio, u četiri utrke osvojio jedan bod

Hrvatski skijaši Natko Zrnčić-Dim i Ivica Kostelić ostali su bez bodova na prvom superveleslalomu sezone Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu na kojem je pobijedio Norvežanin Kjetil Jansrud.

30.11.2014.
22:37

Zrnčić-Dim je sa startnim brojem 49 zauzeo 37. poziciju s 2.34 sekunde zaostatka za pobjednikom Jansrudom, dok je Kostelić sa startnim brojem 45. bio 39. s 2:31 sekundi zaostatka.

U Lake Louiseu je ponovno bilo vrlo hladno, s temperaturom od -20 stupnjeva, kao i u subotu kada je Kostelić u spustu bio 30. i osvojio svoj prvi bod ove sezone.

Jansrud je nakon spusta pobijedio i na super-G utrci s 29 stotinki sekunde bržim vremenom od Austrijanca Matthiasa Mayera i 31 od Talijana Dominika Parisa.

Olimpijski prvak u ovoj disciplini Jansrud vodi i u ukupnom poretku s 216 bodova ispred branitelja naslova Marcela Hirschera (180) i Nijemca Fritza Dopfera (120).

1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:32.02 2. Matthias Mayer (AUT) 1:32.31 3. Dominik Paris (ITA) 1:32.33 4. Otmar Striedinger (AUT) 1:32.34 5. Max Franz (AUT) 1:32.37 6. Hannes Reichelt (AUT) 1:32.44 7. Manuel Osborne-Paradis (KAN) 1:32.53 8. Johan Clarey (FRA) 1:32.59 9. Jan Hudec (KAN) 1:32.62 10. Patrick Kueng (ŠVI) 1:32.69 37. Natko Zrnčić-Dim (CRO) 1:34.26 38. Alexis Pinturault (FRA) 1:34.29 39. Ivica Kostelić (CRO) 1:34.33

UKUPNO 1. Kjetil Jansrud (NOR) 216 2. Marcel Hirscher (AUT) 180 3. Fritz Dopfer (NJEM) 120 4. Manuel Osborne-Paradis (KAN) 116 5. Dominik Paris (ITA) 110 6. Henrik Kristoffersen (NOR) 100 7. Matthias Mayer (AUT) 96 8. Guillermo Fayed (FRA) 80 9. Hannes Reichelt (AUT) 69 10. Benjamin Raich (AUT) 66

SUPERVESLALOM 1. Kjetil Jansrud (NOR) 100 2. Matthias Mayer (AUT) 80 3. Dominik Paris (ITA) 60 4. Otmar Striedinger (AUT) 50 5. Max Franz (AUT) 45 6. Hannes Reichelt (AUT) 40 7. Manuel Osborne-Paradis (KAN) 36 8. Johan Clarey (FRA) 32 9. Jan Hudec (KAN) 29 Austrijanka Nicole Hosp pobjednica je drugog slaloma sezone Svjetskog kupa održanog u američkom Aspenu.

Hosp je nakon prve vožnje bila sedma, no odličnom drugom vožnjom probila se do samog vrha. Bila je to njezina 12. pobjeda u Svjetskom kupu, ali prva nakon siječnja 2008. Drugo mjesto osvojila je Šveđanka Frida Hansdotter koja je u prvoj vožnji bila šesta, dok je treće mjesto osvojila Austrijanka Kathrin Zettel. Najbolja nakon prve vožnje Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je peto mjesto, dok je Tina Maze s druge pozicije skliznula na devetu poziciju.

U poretku slalomašica vodi Hansdotter sa 160 bodova, a Hosp i Maze dijele drugu poziciju sa 129 bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Zettel sa 250 bodova, Shiffrin je druga sa 209 bodova, a treću poziciju drži Maze sa 188 bodova.

Iduću utrku skijašice će imati 5. prosinca kada je u Lake Louiseu spust.