ZLATNA MEDALJA U GOTOVINI / Koliko će hrvatski vaterpolisti zaraditi za naslov svjetskog prvaka?

Popularnim Barakudama ovo je treći naslov svjetskih prvaka iz ukupno četiri odigrana finala, a Svjetska organizacija vodenih sportova će ih za zlato i honorirati

18.2.2024.
13:35
David Damnjanovic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila je naslov svjetskog prvaka nakon što je u finalu turnira u Dohi svladala Italiju nakon boljeg izvoeđnja peteraca 15:13.

TEŠKI MEČEVI /

Odmah nakon finala izvučena i skupina koja Hrvatsku čeka na OI u Parizu

Popularnim Barakudama ovo je treći naslov svjetskih prvaka iz ukupno četiri odigrana finala, a Svjetska organizacija vodenih sportova će ih za zlato honorirati s 80.000 dolara (74.228 eura) koje će među sobom podijeliti 15 igrača, članovi stručnog stožera i savez. Za usporedbu, za europsko srebro u Zagrebu osvojili su 30.000 eura.

Državna je nagrada pak puno izdašnija. Prema uredbi iz 2017. godine o kriterijima za dodjeljivanje državnih nagrada za vrhunska sportska postignuća svaki igrač trebao bi dobiti nagradu u iznosu od 120.000 kuna (oko 16.000 eura), izbornik se za zlato sa svjetskih prvenstava honorira sa 100.000 kuna (oko 13.000 eura), dok službeno osoblje dijeli nagradu u iznosu od 160.000 kuna (oko 21.000 eura).

Hrvatska u Rumunjskoj može napraviti veliki korak prema prvom mjestu! Dvoboj 28. veljače pratite na Voyo.