Kostelić 'rasturio' konkurenciju u Kitzbühelu!

Hrvatski skijaški velemajstor Ivica Kostelić u nedjelju je utržio 160 bodova nakon slaloma za Svjetski kup u Kitzbühelu. Osvojio je prvo mjesto u kombinaciji i treće u slalomu.

26.1.2013.
21:58

Trijumfom u kombinaciji, jedinoj klasičnoj u Svjetskom kupu ove sezone (zbrajaju se vremena subotnjeg spusta na legendarnom Streifu i obje slalomske vožnje), Kostelić je stigao do 25. pobjede u karijeri u Svjetskom kupu, ali prve nakon gotovo godinu dana. Obranio je time naslov pobjednika kombinacije u Kitzbühelu u protekle tri godine. Ovo mu je, prema tome, bila četvrta uzastopna pobjeda u kombinaciji na Streifu. Na toj stazi osvojio je i superveleslalom prije dvije godine. Kostelić je usto osvojio i treće mjesto u slalomu, iako je nakon prve vožnje zauzimao 11. poziciju, sa 61 stotinkom zaostatka za vodećim Talijanom Stefanom Grossom. Austrijanac Marcel Hirscher, neprikosnoveni vladar slaloma ove sezone, uvjerljivo je na kraju pobijedio, iako je nakon prve vožnje bio treći, sa 18 stotinki zaostatka za Grossom. No, drugu vožnju odradio je u svom stilu, vrlo brzo i precizno, pa je proslavio pobjedu sa čak 77 stotinki prednosti nad drugoplasiranim Nijemcem Felixom Neureutherom, dok je Ivica Kostelić skočio s 11. na treće mjesto, uz 93 stotinke zaostatka za Hirscherom. Bio je za 8 stotinki brži od Talijana Giuliana Razzolija na četvrtom mjestu. Spomenimo da je naš drugi predstavnik Dalibor Šamšal zauzeo 36. mjesto u prvoj vožnji s 2.32 sekunde zaostatka. Što se tiče kombinacije, na postolje su se uz Ivicu popela još dvojica Francuza. Alexis Pinturault zaostao je za našim majstorom sekundu i 26 stotinki, a Thomas Mermillod Blondin dvije sekunde i 56 stotinki.