Ivica Kostelić preplašio velesilu!

'Ivica je prošle sezone bio dominantna sila u siječnju. Bio je nevjerojatan, bilo je impresivno kako je pobjeđivao', izjavio je glavni trener američke reprezentacije Sasha Rearick.

19.10.2011.
10:59
VOYO logo

Rearick se posebno oduševio je što se Bode Miller, dvostruki osvajač Svjetskog kupa, ponovno priključio američkom reprezentacijom.

"Očekujem od Bodea žestoki rad, očekujem da bude timski igrač i uzor mladima. Otkad nam se priključio, čini baš to i bio je sjajan", veli glavni trener američke reprezentacije. Iako se u zadnjih godina na kraju svake sezone skijaški svijet bavio pitanjem hoće li Miller i dalje biti dio karavane Svjetskog kupa, pa tako i na kraju prošle sezone, američki velikan očito je naumio i dalje se nadmetati. "Bode je gladan uspjeha. Tijekom boravka u našem trening-kampu na Novom Zelandu, vidjelo se koliko ga skijanje i dalje uzbuđuje." Glavna uzdanica američke reprezentacije u novoj sezoni je Ted Ligety, trostruki i aktualni osvajač malog Kristalnog globusa u veleslalomu. Rearick smatra da će njemu trebati još neko vrijeme kako bi se uključio u borbu za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu.

Po tom pitanju, smatra da su favoriti naš Ivica Kostelić, branitelj velikog Kristalnog globusa, te Norvežanin Aksel Lund Svindal i Švicarac Carlo Janka. Sva trojica su univerzalni skijaši koji su već osvajali ukupne pobjede u Svjetskom kupu. "Ivica Kostelić je prošle sezone bio dominantna sila u siječnju. Bio je nevjerojatan, bilo je impresivno kako je pobjeđivao. Nadam se da bi mu netko mogao predstavljati konkurenciju ove sezone, iako ne znam kako trenutno skija i u kakvoj je formi. Nismo trenirali s drugim reprezentacijama, pa nemam uvid u stanje drugih skijaša", zaključio je Rearick.

Vezani članci:

arti-201110120614006 arti-201110111157006 arti-201110090169006

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
ŠTETA /

Ništa od postolja za Zrinku! Sjajna Brignone pomela konkurenciju, Ljutić ni u top 10