Ivica Kostelić odvozio profesorski, ali mu je 'uništeno' slavlje

17.11.2013.
10:08

Hirscher je bio u vodstvu i nakon prve vožnje, a na koncu je slavio s vremenom 1:45.42. Bio je 62 stotinke brži od sunarodnjaka Marija Matta i 93 od 19-godišnje norveške senzacije Henrika Kristoffersona.

Za Hirschera, aktualnog vlasnika Velikog globusa, ovo je 19. pobjeda u Svjetskom kupu i 47. plasman na postolje.

Ivica Kostelić je na četvrtom mjestu zaostao za Hirscherom 1.22 sekunde. Nakon prve je vožnje dijelio šesto mjesto s Mattiasom Harginom, ali mu je sjajno odrađen drugi lauf donio napredak.

Podsjetimo, u prvoj utrci sezone, veleslalomu u Söldenu, naš je skijaš zauzeo 11. mjesto. Nakon dvije je utrke na petom mjestu u ukupnom poretku.

Svjetski kup skijaša, slalom u Leviju, rezultati: 1. Marcel Hirscher (Aut) 1:45.42 2. Mario Matt (Aut) +0.62 3. Henrik Kristoffersen (Nor) +0.93 4. Ivica Kostelić (Hrv) +1.22 5. Mattias Hargin (Šve) +1.29 …

Ukupni poredak u Svjetskom kupu: 1. Marcel Hirscher (Aut) 160 2. Ted Ligety (SAD) 124 3. Alexis Pinturault (Fra) 83 4. Mario Matt (Aut) 80 5. Ivica Kostelić (Hrv) 74