Ivica Kostelić 28. na superveleslalomu u Kvitfjellu

Norveški 28-godišnji skijaš Kjetil Jansrud osvojio je peti superveleslalom skijaša ove sezone u Svjetskom kupu na stazi u svojoj zemlji u Kvitfjellu, njegovoj najsretnijoj u karijeri.

2.3.2014.
14:56

Jansrud je ostvario treću pobjedu karijere u Svjetskom kupu. Sve tri upisao je u Kvitffjellu! Prvu u superveleslalomu prije dvije sezone, a drugu prije dva dana u spustu. Jansrud je ovom pobjedom još jednom potvrdio odličnu formu u brzim disciplinama, jer je na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju osvojio zlatnu medalju u superveleslalomu i brončanu u spustu. Drugo mjesto sa zaostatkom od 26 stotinki sekunde osvojio je Švicarac Patrick Küng, a treći je bio Austrijanac Matthias Mayer sa 33 stotinki zaostatka za pobjednikom. Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u poretku superveleslaloma i u ukupnom poretku Svjetskog kupa, osvojio je četvrto mjesto. Za svojim sunarodnjakom Jansrudom zaostao je 44 stotinke. Svindal je time osigurao mali kristalni globus u ovoj disciplini, jer uoči zadnje utrke sezone u superveleslalomu ima nedostižnih 107 bodova prednosti pred Küngom na drugom mjestu. Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 28. mjesto. Bio je za sekundu i 79 stotinki sporiji od pobjednika. Bez bodova je ostao Natko Zrnčić-Dim koji je zauzeo 36. mjesto, sa zaostatkom od dvije sekunde i 12 stotinki za Jansrudom.

Rezultati: 1. Jansrud (Nor) 1.31.39 2. Küng (Švi) +0.26 3. Mayer (Aut) +0.33 4. Svindal (Nor) +0.44 5. Kriechmayr (Aut) +0.48 … 28. Kostelić (Hrv) +1.79 … 36. Zrnčić-Dim (Hrv) +2.12 Poredak u superveleslalomu: 1. Svindal (Nor) 346 2. Küng (Švi) 239 3. Jansrud (Nor) 227 … 33. Kostelić (Hrv) 24

Ukupni poredak Svjetskog kupa: 1. Svindal (Nor) 1.032 2. Hirscher (Aut) 955 3. Pinturault (Fra) 774 4. Ligety (SAD) 629 5. Jansrud (Nor) 603 … 41. Kostelić (Hrv) 160 … 71. Zrnčić-Dim (Hrv) 70