BRAVO, DEČKI / Barakude rutinski slavile protiv Japana i saznale sljedećeg protivnika

Konstantin Harkov je s četiri pogotka bio najbolji strijelac Hrvatske. Tri gola je postigao Luka Bukić, a po dva Rino Burić, Jerko Marinić Kragić i Zvonimir Butić. Japanske strijelce je s četiri pogotka predvodio Seiya Adachi

21.7.2023.
13:33
Marko Lukunić/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su reprezentaciju Japana sa 17-12 (4-3, 3-3, 8-3, 2-3) u posljednjoj utakmici grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, čime su osvojili drugo mjesto u skupini C pa će za plasman u četvrtfinale igrati protiv Crne Gore koja je osvojila treće mjesto u skupini D.

SVJETSKO PRVENSTVO /

Utakmica protiv Japana odredit će nam protivnika u drugoj fazi natjecanja: Smiješe nam se protivnici iz bivše države

Dvoboj Hrvatske i Crne Gore trebao bi biti na rasporedu u nedjelju, s početkom u 10 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli slomiti otpor netipične japanske reprezentacije sve do druge polovice treće četvrtine, kad su izabranici Ivice Tucka napravili seriju 5-0 i u zadnju četvrtinu ušli sa šest golova prednosti (15-9). Do kraja utakmice domaća reprezentacija je uspjela smanjiti zaostatak na konačnih 17-12.

U prvoj utakmici u skupini C Mađarska je očekivano svladala Argentinu s 21-13 i tako osvojila prvo mjesto, s maksimalnih devet bodova. Hrvatska je druga sa šest, a Japan treći s tri. Argentina je ostala bez bodova.

U skupini D je u utakmici za drugo mjesto Srbija svladala Crnu Goru sa 17-15 boljim izvođenjem peteraca. Iako su Crnogorci vodili s 5-0 i 8-4, Srbija je do kraja osnovnog  dijela utakmice uspjela izjednačiti na 13-13, a potom i ostvariti pobjedu u raspucavanju s pet metara.

Novi MMA spektakl, FNC Armagedon, očekuje nas u subotu, 22. srpnja, a prijenos uživo moći ćete pratiti putem PLAY Premium platforme