MORA TO BOLJE / Hrvatske odbojkašice doživjele totalni debakl na Europskom prvenstvu

Prvi su set izgubile sa tijesnih 25-23 da bi u nastavku do izražaja stigla veća širina kadra kod Italije.

23.8.2023.
23:35
Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija svoj je nastup u skupini B na ovogodišnjem Europskom prvenstvu okončala s pet poraza u isto toliko nastupa, u susretu posljednjeg 5. kola u Torinu očekivano je bolja bila reprezentacija domaćina Italije sa 3-0 (25-23, 25-19, 25-17).

BRAVO, CURE /

Tajlanđanke nisu imale šanse: Hrvatske odbojkašice osvojile peto mjesto na Svjetskom prvenstvu

U dvoboju koji nije imao rezultatskog značaja, jer Italija je i prije njega osigurala prvo mjesto u skupini dok Hrvatska nije mogla do prolaza, hrvatske su odbojkašice punih set i pol bile ravnopravne. No, prvi su set izgubile sa 25-23 da bi u nastavku do izražaja stigla veća širina kadra kod Italije.

Andrea Mihaljević je sa 13 poena bila najučinkovitija kod Hrvatske, dok je Loveth Omoruyi sa 15 poena predvodila Italiju.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.