GORŠA STAO U KVALIFIKACIJAMA: / Hrvatski olimpijac promašio finale discipline od koje je najviše očekivao

Usprkos velikim očekivanjima Petar Gorša se nije uspio plasirati u finale discipline MK puška 50 m trostav osvojivši deveto mjesto u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

14.8.2016.
17:15

Gorša je od trostava najviše očekivao, posebice nakon odličnih rezultata u Svjetskom kupu. Nedavno je u Bakuu pobijedio, a prije toga je bio peti u Münchenu.

U Riju nije uspio, bio je deveti sa 1,174 kruga, koliko su pogodili Nijemac Andre Link na sedmom i Talijan Niccolo Campriani na osmom mjestu. No Link i Campriani su imali više pogodaka u centar. Najbolji u kvalifikacijama bio je Rus Sergej Kamenskij s novim olimpijskim rekordom 1,184.

Gorši je ovo bio treći nastup u Riju. Na 10m zračna puška osvojio je sedmo mjesto, dok je u disciplini MK 50 m ležeći osvojio 20. mjesto.