DOBAR REZULTAT LEONE POPOVIĆ U AUSTRIJSKOM FLACHAUU: / Završila utrku na 21. mjestu, Shiffrin slavila

12.1.2021.
21:59
Slavko Midzor/PIXSELL

Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je slaloma skijašica za Svjetski kup voženog u austrijskom skijalištu Flachau, dok je hrvatska predstavnica Leona Popović zauzela 21. mjesto sa 3.82 sekunde zaostatka.

Shiffrin, koja je bila vodeća i nakon prve vožnje, do svoje je 44. pobjede u slalomu u Svjetskom kupu, a četvrte u Flachauu, stigla sa 19 stotinki prednosti ispred druge Austrijanke Katharine Liensberger, dok je treće mjesto zauzela Švicarka Wendy Holdener sa 43 stotinke slabijim vremenom.

Popović je vrlo dobrim nastupom u drugoj vožnji popravila plasman za dva mjesta te po treći put osvojila bodove u slalomu, nakon 27. i 18. mjesta u Leviju na početku sezone.

Ljutić 51.

Mlada Zrinka Ljutić u Flachauu je zauzela 51. mjesto sa 4.64 sekunde iza Shiffrin već nakon prvog nastupa.

U redoslijedu slalomašica vodstvo je zadržala Slovakinja Petra Vlhova, koja je u utorak bla četvrta, sa 400 bodova, druga je Liensberger sa 360, a treća Shiffrin sa 335. Popović je 31. sa 27 bodova.

U ukupnom redoslijedu na vrhu je Vlhova sa 699 bodova, druga Švicarka Michelle Gisin ima 575, a treća Shiffrin 485. Popović je sa 27 bodova 67.