Od petog se prosinca Fischer nalazi u Sunshine Coastu, gradu u australskoj Saveznoj državi Queensland. Otišla je onamo o svom trošku na dvoipolmjesečne fizičke pripreme koje bi je trebale učiniti spremnom za olimpijske kvalifikacije idućeg travnja u Duisburgu. Na njima želi izboriti vizu za svoje sedme olimpijske igre.
"Želim otkriti koje su mi granice. Zašto s 50 godina ne bih smjela imati ciljeve?", rekla je slavna kajakašica koja je prvo olimpijsko zlato donijela Istočnoj njemačkoj još na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980, da zbog istočnonjemačkog bojkota Igara u Los Angelesu četiri godine kasnije nije propustila natjecanje, okitila bi se sasvim sigurno još pokojom medaljom.
Posljednji olimpijski nastup imala je 2004. godine u Ateni, gdje je s 42 godine osvojila zlato postavši najstarija njemačka olimpijska pobjednica u povijesti. Zlatom iz Moskve 24 godine ranije također je i najmlađa njemačka olimpijska pobjednica u povijesti. Posljednji je, oproštajni nastup, imala na Svjetskom prvenstvu 2005. godine.
U Australiji se svakodnevno ustaje u pet ujutro, te do 19 sati navečer odrađuje četiri različita treninga: osim samog veslanja, radi i na vježbama snage, tehnike i plivanja.
U pauzi između treninga pojede, navodi njemački dnevnik Bild, odrezak klokana.
"Imam žuljeve na rukama i nogama. Na samom sam rubu snage, ali od zacrtanog ne odustajem."
Za razliku od nje, trener njemačke kajakaške reprezentacije Reiner Kießler (60) skeptičan je glede natjecateljske perspektive najbolje njemačke sportašice 2004. godine, koja će u veljači proslaviti 50. rođendan.
"Birgit radi na vlastitu inicijativu. Čak i da uspije u svom cilju, to ne znači da će zadovoljiti naše kvalitativne kriterije, odnosno upasti u reprezentaciju."