TO SE TRAŽI! / Barakude uvjerljivo porazile Crnu Goru, pokazali smo zašto smo jedni od najboljih na svijetu

Hrvatski vaterpolisti pokazali su da je ona utakmica protiv Australije bila iznimka, jako dobro su odigrali protiv Crne Gore

29.7.2021.
8:23

U susretu 3. kola B skupine olimpijskog vaterpolskog turnira, reprezentacija Hrvatske je pobijedila Crnu Goru sa 13:8 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je otvorila turnir uvjerljivom pobjedom protiv Kazahstana (23:7), no u drugom kolu je doživjela neugodan 8:11 poraz od Australije. Stoga je bilo sasvim jasno kako bi novi kiks ugrozio plasman u četvrtfinale.

ZASLUŽILI SU NAKLON /

Scene koje su već sad ušle u antologiju hrvatskog sporta: Lijepa naša ori se Tokijom, braća Sinković su najbolja na svijetu

Uvjerljiva pobjeda

Otvaranje utakmice proteklo je u izjednačenoj igri. Povela je Crna Gora, a Hrvatska izjednačila i nakon 1-1 više nije bilo golova u prvoj četvrtini. Drugi dio igre donio je čak 10 golova, šest na našoj i četiri na crnogorskoj strani.

Barakude su zaigrale daleko bolje i Hrvatska je povela 4:1, imali smo i 5:2 i 6:3, a na kraju dionice bilo je 7:5. U trećoj četvrtini Hrvatska je zadržala tri gola viška, a kada je Ante Vukičević na otvaranju posljednje dionice s dva uzastopna gola povisio na 13:8 priči je bio kraj.

Fatović prvi među jednakima

Hrvatsku su do pobjede predvodili Loren Fatović s tri, te Javier Garcia, Ante VukičevićLuka Bukić sa po dva gola, dok je Marko Bijač skupio osam obrana.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Aleksandar Ivović, Miroslav Perković i Dušan Matković sa po dva gola.  Bio je ovo peti međusobni ogled Hrvatske i Crne Gora na olimpijskim igrama i četvrta pobjeda naših vaterpolista.

U drugom susretu iz naše skupine Španjolska je pobijedila Kazahstan sa 16-4 upisavši i treću pobjedu, a kasnije se još sastaju Srbija i Australija. Hrvatska će u 4. kolu 31. srpnja igrati protiv Srbije.

HRVATSKA - CRNA GORA 13-8 (1-1, 6-4, 4-3, 2-0)

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković, Bukić 2, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić, Obradović 1, Garcia 2

CRNA GORA: Brguljan, Perković 2, Petković, Čučković, Popadić, Vidović, Ukropina 1, Ivović 2, Spaić, Matković 2, Baničević 1, Tešanović

Pratite Olimpijske igre na Eurosportu u sklopu PLAY Premium proširenog plana.

Hrvatska - Crna Gora 13:8

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice.

2' Opet Vukičević zabija i sad možemo slobodno reći da je ova pobjeda upisana.

3' Odgovara nam ovaj period bez pogodaka, vrijeme radi za nas.

6' Kakva bomba Ante Vukičevića za +4! Strašno nešto...

8' Počela je zadnja četvrtina.

Treća četvrtina

Bijač je obranom završio ovu četvrtinu.

1' Kako to lagano izgleda. Fatović za Luku Bukića koji zabija. Ako ste gledali utakmicu protiv Australije, danas je potpuno druga priča. Hrvatska igra sigurno i čvrsto, a najvažnije je da smo u napadu kreativni i koncentrirani.

1' Nikako da se malo odvojimo. Perković zabija svoj novi pogodak.

1' Lončar zabija 10. gol Hrvatske! Obradović ga je poslužio, a on zabio svoj prvi gol danas.

2' Još jednom Garcia zabija, kakva četvrtina za njega, ne damo Crnogorcima da se razmašu.

4' Nismo iskoristili priliku za kontru, a Matković nas je kaznio na drugoj strani.

7' Strašan pogodak Garcije, iskupio se sada za sve greške koje je napravio u prvom dijelu.

8' Počelo je drugo poluvrijeme.

Druga četvrtina

Kraj prvog dijela.

1' Prigovaraju naši sucima, ali priznat će se ovaj gol Perkovića s pozicije sidruna.

2' Primili smo gol, ali tu je Obradović koji poteže izvana i vraća naše vodstvo na +3.

2' Fantastično igra Fatović. Još jedan njegov pogodak za novo povećanje vodstva Hrvatske.

3' Bušlje je pronašao na lijevoj strani Fatovića koji je iskoristio prostor i pogodio za peti gol Hrvatske. Na drugoj strani uzvraća Baničević.

4' Ivović zabija svoj drugi pogodak i smanjuje naše vodstvo. Otvorila se malo utakmica.

5' Bušlje je pokupio jedan otpadak i pospremio ga u mrežu za 4:1!

6' Sjajno zabija Fatović i vodimo sad s 2 razlike. Odlično igra Hrvatska u ovoj 2. četvrtini, puno bolje to izgleda nego protiv Australije.

6' Konačno gol! Luka Bukić zabija za vodstvo Hrvatske.

8' Krećemo dalje.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine. Tempo utakmice je pao nakon ova dva pogotka, ali i Bijač je imao nekoliko dobrih obrana.

5' Lovre Miloš zabija nakon što je isplivao kontru i sad smo u egalu.

6' Otvaraju Crnogorci pogotkom. Ivović je potegnuo i zabio za vodstvo.

8' Počela je utakmica.

8:25 - Intoniraju se himne i utakmica će uskoro početi.

8:20 - Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u 2. je kolu skupine B olimpijskog turnira u Tokiju pretrpjela neugodan 8:11 poraz od Australije.

Jedini na prihvatljivoj razini u reprezentaciji Hrvatske bili su Maro Joković s tri gola, Loren Fatović s dva pogotka i Marko Bijač s 11 obrana. U sastavu Australije tri gola postigao je Richard Campbell, a dva Blake Edwards.

U trećem nas kolu čeka Crna Gora koja je zasad na omjeru od jedne pobjede i jednog poraza. Izgubili su od Španjolaca, koji predvode našu skupinu te su pobijedili Australiju dosta lako, rezultatom 15:10.

Utakmicu Hrvatske i Crne Gore pratite od 8:30 uživo na portalu Net.hr.