DOBRA FORMA UOČI NASTAVKA BUNDESLIGE / Olić dvostruki strijelac

Hrvatski reprezentativac prvo je zatresao mrežu 22. a zatim u 50 minuti.

20.1.2009.
21:41

Hrvatski reprezentativni napadač HSV dva je puta pogodio mrežu Hanse iz Rostocka u 3-0 prijateljskoj utakmici i tako nagovijestio dobru realizatorsku formu pred nastavak njemačke Bundeslige.

Nakon što je prvi pogodak za HSV iz penala u 5. minuti postigao Trochowski, naš reprezentativac preuzeo je glavnu riječ na terenu i s dva pogotka u 22. i 50. minuti susreta postavio konačan rezultat. Za prvi pogodak odlično mu je asistirao Paolo Guerrero pa je Ivici preostalo samo da sa par metara ubaci loptu u mrežu. Drugi pogodak Olić je postigao oslobodivši se dvojice čuvara i sa desetak metara preciznim udarcem svladao Stefana Wächtera.

Trener Martin Jol odlučio je u ovom susretu poštediti Mladena Petrića koji nije potpuno spreman ali koji bi trebao nastupiti u susretu njemačkog kupa koji HSV igra protiv 1860 Münchena sljedećeg utorka.

U prvoj utakmici nastavka Bundeslige, 30. siječnja, sastat će se HSV i Bayern, sadašnji i budući Olićev klub.