Novak rutinski, Janko ne može bez drame

Novak Đoković i Janko Tipsarević izborili su plasman u treće kolo Australijan opena

16.1.2013.
12:37

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je savladao Rajana Herisona sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:3).

Drugi naš preostali predstavnik u muškom singlu, deveti nosilac Janko Tipsarević je izašao kao pobednik posle velike borbe u pet setova protiv Slovaka Lukaša Lacka - 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 7:5. Branilac titule je prema očekivanjima lako izašao na kraj sa velikom nadom američkog tenisa 20-gorišnjim Rajanom Herisonom.

Novak je ekspresno poveo sa 2:0, prepustivši protivniku samo tri gema u tom delu igre, da bi u nastavku ranim brejkom osigurao pobedu.

Protivnik Đokoviću u narednoj rundi biće Čeh Radek Štepanek koji je na startu turnira eliminisao Viktora Troickog.

S druge strane, Tiprasević je na samom startu meča bio bolji protivnik, iskoristivši po brejk u svakom setu za ubedljivo vođstvo. Ipak, posle nekoliko propuštenih prilika u trećem setu da završi duel usledio je veliki pad u igri srpskog tenisera.

Slovak je uspeo da stigne do izjednačenja i odlučujućeg seta koji je pripao Tipsareviću posle velike borbe i brejka u dvanaestom gemu.

U borbi za osminu finala Janko će igrati sa 32. nosiocem Žilijanem Benetom iz Francuske.