kraj werderova niza / Nova golijada Bayerna, Borussia upisala treću pobjedu u nizu

Bayern, koji je u prošlom kolu deklasirao Hamburger sa 8-0, sada je u gostima ponizio Paderborn sa 6-0. Po dva gola zabili su Robert Lewandowski i Arjen Robben, a u strijelce su se upisali i Ribery te Mitchell Weiser.

21.2.2015.
18:08
AP Images

U 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je najazanimljivije bilo u susretu Augsburga i Bayer Leverkusena, koji je završio 2-2, dok je vodeći Bayern upisao još jednu uvjerljivu pobjedu.

Leverkusen je dva puta vodio, s tim da je nakon pogotka Stefana Reinartza u 84. minuti izgledalo da će odnijeti sva tri boda kući. No, Augsburg, koji je najugodnije iznenađenje ove sezone, uspio je u sudačkoj nadoknadi doći do poravnanja, a strijelac je bio Marwin Hitz.

Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

Schalke je na domaćem terenu protiv Werdera odigrao 1-1. Domaćini su poveli golom Maxa Meyera u 61. minuti, a bod Werderu donio je Sebastian Proedl u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U petak su nogometaši Borussije iz Dortmunda ostvarili treću prvenstvenu pobjedu zaredom, svladavši kao gosti Stuttgart sa 3-2. Strijelci za Borussiju bili su Pierre-Emerick Aubameyang (25), Ilkay Guendogan (39) i Marco Reus (89), dok su pogotke za Stuttgart postigli Florian Klein (32-11m) i Georg Niedermeier (90+1).

Tako je Borussia, koja je nedavno bila na dnu Bundeslige, skočila na 11. mjesto prvenstvene ljestvice.