EGE I KJELLING ZA POBJEDU / Norveška srušila Njemačku

Norveška je u vrlo uzbudljivoj utakmici Njemačkoj nanijela prvi poraz na ovom SP-u, 25:24.

25.1.2009.
18:28

Vratar Steinar Ege, krilo Håvard Tvedten i lijevi vanjski Kristian Kjelling odveli su Norvešku do potpun o zaslužene pobjede. Svjetski prvaci su lošije ušli u utakmicu, Norvežani su većinu prvog dijela vodili s dva gola prednosti, no na odmor odlaze poravnati, 12:12.

U trinaestoj minuti Nijemci su doživjeli šok kada se je ozlijedio Michael Kraus i vjerojatno ga nećemo više gledat na SP-u.

Norveška je igrala sjajnu 6:0 obranu, a Tvedten je bio vrlo precizan u napadu.

Šest minuta prije kraja Njemačka je vodila s dva gola prednosti, no onda Kjelling zabija četiri gola zaredom i dovodi svoju momčad u vodstvo.

Tada počinje prava drama. Minutu i pol prije kraja Norveška klupa zarađuje dvije minute isključenja. Kjelling gubi loptu i Kaufmann zabija za -1.

Petnaest sekundi prije kraja Jensen je isključen. Norveška s četiri igrača u polju opet nesretno gubi loptu, a suci tri puta vraćaju Nijemcima loptu zbog krivog izvođenja dok nije isteklo regularno vrijeme utakmice.

Heiner Brand je bio bijesan takovom odlukom, no ona je, čini se, bila isprana.

Steinar Ege, koji je sakupio 44% obrana, je proglašen za igrača utakmice. Tvedten i Kjelling su zabili po 7 za pobjednike, a Holger Glandorf 6 za Njemačku.