ZASLUŽENA POBJEDA / Norveška nadjačala Makedoniju

Norveška reprezentacija je čitavu utakmicu protiv Makedonije kontrolirala rezultat, te na kraju slavila s 29:27.

24.1.2009.
16:23

Steinar Ege i norveška reprezentacija uspjeli su savladati Makedoniju 29:27 pred nekoliko tisuća makedonskih navijača.

Norveška je bila bolja u prvih 20 minuta utakmice kada je i napravila rezultatsku razliku. Uspjeli su zaustaviti Kirila Lazarova koji je danas potrošio puno lopti.

U drugom dijelu Makedonci se vraćaju i stvaraju pritisak na norvešku obranu, pa se 18 minuta prije kraja približavaju na gol razlike, 20:19. No, tu je bio kraj za Makedoniju koja nije mogla parirati skandinavcima ni u napadu, a ni u obrani.

U 56. minuti Bjarte Myrhol zarađuje crveni karton zbog lakta koji je završio u licu protivnika, a zanimljivo je kako su suci crveni karton dodijelili tek nakon što je na semaforu ponovljena snimka akcije, što inače nije dio rukometnih pravila.

"S pravom sam isključen. Nisam to učinio namjerno, ali udario sam protivnika laktom pa je to bila ispravna sudačka odluka. ", izjavio je Myrhol, a bio je i pun hvale za ugođaj u dvorani:

"Atmosfera u dvorani je bila fantastična. Bilo je stvarno lijepo za igrati", dodao je Myrhol.

U svakom slučaju zaslužena pobjeda Norvežana koji sada imaju dva boda u zadarskoj skupini II.

Tko bi drugi, nego Kiril Lazarov, bio najbolji strijelac crveno žutih s 9 pogodaka, dok je Havard Tvedten zabio 10 za Norvežane.