SRČANI I BORBENI / Zrinjski poražen na teškom gostovanju u Poljskoj: Plemići odlaze uzdignute glave, nisu se predali

Zrinjski iz Mostara poražen je u 4. kolu Konferencijske lige 2:0 na gostovanju kod Legie u Varšavi

9.11.2023.
20:40

Zrinjski iz Mostara poražen je u 4. kolu Konferencijske lige 2:0 na gostovanju kod Legie u Varšavi. Momčad Krunoslava Rendulića se nije predavala do samog kraja, ali je domaćin danas jednostavno bio jači.

SPORNA SITUACIJA /

Dinamovac kod penala ukazivao sucu da je Mišić igrao rukom?! Je li Dinamo oštećen u Češkoj?

Mreža Plemića načeta je u 14. minuti kada je Rafał Augustyniak zabio na asistenciju Pekharta. U 30. minuti konačni rezultat je s bijele točke postavio Josué.

Španjolac Ricardo De Burgos Bengoetxea pozvan je od strane VAR pomoćnika da ponovno pogleda situaciju zbog koje je dosudio kazneni udarac, ali je i nakon pregleda snimke ostao pri svome mišljenju.

Ovom pobjedom Legia je barem privremeno zauzela prvo mjesto u skupini sa devet bodova, dok je Zrinjski i dalje na tri boda osvojena u prvom kolu te je trenutno na trećem mjestu svoje skupine.

Aston Villa je druga sa šest, a AZ posljednji s tri boda, ali lošijim međusobnim omjerom od kluba iz Mostara.

U susretu 4. kola F skupine Konferencijske lige Fiorentina je na gostovanju pobijedila Čukarički sa 1-0 zadržavši vodeću poziciju na ljestvici.

Pogodak odluke zabio je M'Bala Nzola iz jedanaesterca u 8. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je za "Viole" od 55. minute.

U drugom susretu Ferencvaroš i Genk su odigrali 1-1. Aleksandar Pešić je u 47. minuto doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Daniel Munoz u 62. minuti.

Fiorentina vodi na ljestvici s osam bodova, Ferencvaroš i Genk imaju po šest bodova, dok je Čukarički na nuli.

U susretu iz skupine D Bodo/Glimt je na gostovanju pobijedio Bešiktaš sa 2-1 što je već treći poraz turskog sastava.

Faris Moumbanga je zabio oba gola za goste (38, 49), dok je za Bešiktaš bio strijelac Tayfur Bingol (64). U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Necipa Uysala. Za Bešiktaš je od 53. minute igrao Ante Rebić.

U drugom susretu večeras se sastaju Club Brugge i Lugano.

U skupini G PAOK i Aberdeen su igrali 2-2.

Škoti su poveli već u 14. minuti golom Duka, izjednačio je Taison u 23. minuti, a Grke je u vodstvo doveo Mbwana Samatta u 69. minuti. Samo dvije minute kasnije izjednačio je Jamie McGrath.

Dominik Kotarski je branio za PAOK.

U drugom susretu Eintracht je na gostovanju pobijedio HJK sa 1-0 golom Faresa Chaibija (31).

Hrvoje Smolčić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav, dok Kristijan Jakić nije ulazio u igru.

PAOK vodi na ljestvici sa 10 bodova, Eintracht ima devet, berdeen dva, a HJK jedan bod.