Znači li ovaj Redknappov potez Modrićev ostanak?

Momčad Tottenhama na turneji u Južnoafričkoj Republici odigrala je i drugu prijateljsku utakmicu. Nakon poraza u prvoj utakmici protiv Kaiser Chiefsa, Spursi su protiv Orlando Piratesa odigrali 1:1

20.7.2011.
1:01

Znakovito, kapetansku vrpcu u ovom susretu trener Tottenhama, Harry Redknapp, dao je hrvatskom reprezentativcu Luki Modriću. Londonski klub vjerojatno i na taj način želi uvjeriti našega igrača koliko je važan momčadi s White Hart Lanea.

Tottenham je poveo preko Rafaela van der Vaarta u 17. minuti, ali već do kraja poluvremena Gusari su izjednačili. U 40. minuti Happy Jele je pogodio pokraj nemoćnog Friedela.

Modrić je bio vrlo zapažen prvih pola sata, a na terenu je bio na 58. minute, kada je umjesto njega ušao Niko Kranjčar. Treći Hrvat u Tottenhamu, Vedran Ćorluka, na terenu je proveo drugih 45 minuta.

Glasgow Rangersi odigrali su u utorak generalku uoči početka škotskog prvenstva u subotu. U posljednjoj utakmici prije prvenstvenog sraza s Heartsom, plavi su pobijedili Blackpool u gostima 2:0. Oba pogotka postigao je Steven Davis, a kod drugog je gola sudjelovao i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić. On je proigrao Davisa koji se oslobodio dva čuvara i zabio.

Jelavić je igru napustio na poluvremenu utakmice.