DALIĆ PROGOVORIO O PORAZU / Izbornik komentirao situaciju koja je prelomila utakmicu - 'Jedna greška nas je koštala. Vježbali smo to sedam dana'

13.6.2021.
17:33

Na otvaranju Europskog prvenstva 2020. godine reprezentacija Hrvatske je poražena je protiv favorizirane Engleske na Wembleyju s 1:0. Vatreni nisu odigrali loše, stvorili su podosta dobrih prilika, ali izostala je realizacija.

ZAPLIVALA CIJELA OBRANA VATRENIH /

Evo kako je Sterling zabio Hrvatskoj nakon brutalnog solo prodora Phillipsa

Englezi su pak držali jak tempo veći dio utakmice, a pobjedonosni pogodak zabio je Raheem Sterling u 57. minuti nakon vrhunskog prodora Kalvina Phillipsa koji je zavaljao cijelu obranu Hrvatske.

Jedna greška nas je koštala

Izbornik hrvatske nogometne, Zlatko Dalić, odmah je nakon utakmice komentirao nastup svojih nogometaša za HRT.

"Čestitke Englezima i našim dečkima. Teška utakmica, teško vrijeme, sparno, ali bilo je kako smo i očekivali. Prvih 20 minuta smo izdržali taj visoki pritisak i nakon toga smo uspostavili kontrolu koliko toliko, dobro smo se držali. Onda taj početak drugog dijela, jedna greška koju smo sedam dana vježbali, da ne izlazimo van iz pozicije stopera, da praznimo prostor i oni su to iskoristili i dali su gol... Ništa sad, idemo dalje, naš cilj je proći grupu, dečke moram samo pohvaliti, odigrali su čvrsto, muška utakmica. Sad imamo dvije utakmice, s Češkom i Škotskom. Popravit ćemo što nije valjalo do ove dvije utakmice", rekao je Dalić i zatim komentirao nastupe svojih igrača kao i činjenicu da je opet izostala realizacija.

"Nije bilo baš kvalitetno i izrađeno s naše strane u završnici, ali opet kažem protiv Engleza to je strašna ekipa, bili smo ravnopravni. Nismo bili konkretni i to moramo popraviti, ali sam optimist. Gvardiol je igrao jer je u boljoj formi od Barišića, s Rebićem smo htjeli dubinu, bio je dobro, ali nedovoljno dobro. Jedna greška nas je koštala", apostrofirao je Dalić.